Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska OnlineEutanazja

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Jesteście ..........

ZA
1
25%
PRZECIW
3
75%
OBOJETNY
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 4

Eutanazja

Postautor: bob budowniczy » wt mar 17, 2009 5:41 pm

Jesteście za, przeciw, a może jest wam obojętne.

Kolejny europejski kraj zalegalizował eutanazję
Luksemburg stał się trzecim krajem Unii Europejskiej, który zalegalizował eutanazję - po Holandii i Belgii.
Tego dnia weszła w życie ustawa, w myśl której "odpowiedź lekarza na prośbę o eutanazję albo pomoc w samobójstwie" nie będzie podlegać karze ani stanowić podstawy do wytoczenia powództwa cywilnego.

Ustawa została dzień wcześniej ogłoszona przez głowę państwa, wielkiego księcia Henriego.

Wejście ustawy w życie było możliwe dzięki zmianom w konstytucji i zmniejszeniu uprawnień wielkiego księcia.

Tekst, przyjęty w drugim czytaniu przez luksemburskich deputowanych 18 grudnia 2008 roku, wzbudził sprzeciw wielkiego księcia, który zagroził, że nie podpisze ustawy, powołując się na swoje przywiązanie do wartości katolickich.

Aby uniknąć kryzysu instytucjonalnego, parlament Luksemburga musiał zmienić konstytucję. Zgodnie z wprowadzonymi zmianami wielki książę już nie "sankcjonuje" ustaw zatwierdzając je, lecz ogranicza się jedynie do promulgacji (ogłoszenia), niezależnie od swojej aprobaty. Reforma ta sprawiła, że Luksemburg stał się monarchią o funkcjach głównie protokolarnych, do czego zresztą aspirował sam wielki książę.

W Unii Europejskiej dotąd tylko Holandia i Belgia zalegalizowały eutanazję w 2002 roku. W obu tych krajach pacjent musi być świadom swojej decyzji i podjąć ją dobrowolnie w przypadku doznawania nieznośnych cierpień, których nie można złagodzić.

W Szwajcarii lekarz może dostarczyć choremu śmiertelną dawkę leku, który jednak on sam musi zażyć.


Strach będzie jeździć za granice :(
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron