Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



PO buduje - rujnuje Polskę.

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Kiedy nowe wybory parlamentarne?

Czas głosowania minął pt gru 21, 2007 5:16 pm

na wiosnę
1
10%
jesień 2008
2
20%
jesień 2009
0
Brak głosów
jesień 2010
0
Brak głosów
jesień 2011
7
70%
 
Liczba głosów : 10

PO buduje - rujnuje Polskę.

Postautor: Ptasiek » pn paź 22, 2007 5:16 pm

Patrzenia na cuda z rękawa czas zacząć. W tym celu zakładam temat nowy o charakterze powyborczo kadnecyjnym, by o rządach partii p. Tuska pisać w jednym miejscu.
Jako ze jeszcze niewiele konkretów poza pianiami nawiedzeńców z platformowskich bojówek w sprawia CBA, w sprawie komisji śledczych do spraw komisji śledczychpozwalam sobie na żart:

Pierwszy tydzień rządów Donalda Tuska

Poniedziałek
Donald Tusk wyczarterował 10.000 jumbo-jetów. 3 miliony Polaków wraca do
kraju.

Wtorek
Zarządzeniem premiera Donalda Tuska zlikwidowano wypadki samochodowe.

Środa
Donald Tusk obniżył podatki --- od środy PIT, CIT i VAT w Polsce wynoszą
1%, jednocześnie Donald Tusk zwiększył wynagrodzenia --- pielęgniarka
zarabia średnio 5890 zł netto, a lekarz 25630 zł netto. Nauczyciele
zarabiają od środy 8300 zł netto, a urzędnicy 6250. Zachodnie granice
Polski przekraczają tysiące lekarzy z Niemiec Francji i Irlandii by
podjąć pracę w polskich szpitalach.

Czwartek
W czwartek Donald Tusk gwałtownie podniósł prestiż Polski na świecie ---
UE ogłosiła wprowadzenie Nicei i pierwiastka jednocześnie, Niemcy
zrezygnowały z Gazociągu Północnego, a bałtycką rurą będzie
transportowane mięso z Polski do Rosji.

Piątek
W piątek Donald Tusk wybudował 2500 kilometrów autostrad 840 pływalni i
320 stadionów. Hanna Gronkiewicz-Waltz --- nowa minister infrastruktury -
przecięła 6000 wstęg w ciągu 18 godzin

Sobota
Donald Tusk rozdał akcje, średnio 70 tysięcy na głowę. Ponadto
wprowadził poszóstne becikowe i ulgę na dziecko --- bez kozery - pińcet
tysięcy.

Niedziela
Po zrobieniu tych wszystkich cudów, siódmego dnia, Donald Tusk odpoczął.

PS
Wieczorem w niedzielę od niechcenia Donald Tusk zniósł przymrozki, by
jabłka już nigdy nie drożały.


Zmachnięte z onetu

:D 8) :D
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » pn paź 22, 2007 7:26 pm

Ja tam mam na razie wyborów dosyć. Gdzie Ci się tak śpieszy Ptaśku. Jedno jest pewne- młodzi ludzie głosowali w ogromnej większości na Platformę, "wykształciuchy" również. To oni są przyszłością tego kraju, a nie babcie i dziadkowie od Rydzyka- z całym szacunkiem dla babć. Nie można opierać przyszłości kraju na odchodzącym pokoleniu i tzw. "bezradnych".
Myślę, że po dwóch latach rządów ludzi nieobliczalnych i zdolnych do wszystkiego należy nam się trochę spokoju. Zauważ Ptaśku, że PO udało się zdobyć największe poparcie w historii demokratycznych wyborów w Polsce. I duża w tym zasługa PiSu. :lol:
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Dyslektyk » pn paź 22, 2007 8:41 pm

Po co PO ma mieć lepiej niech teraz posmakują tego chleba niewiedzą na co się rzucają łudząc obietnicami . Daj Boże żeby im się udało , ale każdy mądry człowiek wie że rzeczy trwałe buduje się latami pracą a nie chęciami.
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » pn paź 22, 2007 8:48 pm

Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » pn paź 22, 2007 8:53 pm

To i ja dopisze jeszcze do Ptaśkowego cytatu :wink:

A premier Kaczyński w ostatnim dniu urzędowania przekaże klucze do 1 500 000 obiecanych mieszkań

Pewnie więcej by się znalazło... :wink:

Zgadzam się z Dyslektykiem - sukces buduje się latami i cięzkim wysiłkiem (najczęsciej). Nie wpadłem w hura-optymizm po zakończeniu wyborów, ale podobnie, jak większość demokratycznie decydujących wyborców wierzę, że nowe rządy będą lepsze niż PiS-owskie (z przystawkami onegdaj).
Czas pokaże..

A odnośnie żartu nr 2 to trochę "gruby" . Równie dobrze można wpisać w tę wyszukiwarkę wyraz "pis" i wyjdzie nam też niezbyt fajny opis :lol:
A już Piss to w ogóle masakra...
http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Piss
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Sensor » wt paź 23, 2007 11:29 am

A teraz zagadka:
Kto to taki?

Jak na człowieka nie jest zbyt wysoki, z pewnością nie jest też uznawany za przystojnego. Czytaj: niski i brzydki.
Jest ponury, humorzasty, wiecznie niezadowolony.
W swojej pomysłowości wykazuje pewną inteligencję, ukierunkowaną jednak głównie na zadawanie ciosów i ran swoim oponentom. Knucie przeciwko nim zabiera większośc jego czasu i energii.
Uważa, że zawsze ma rację, a za niepowodzenia najczęściej wini innych.

Ponadto mieszka sam wraz z kotem i nie posiada ani prawa jazdy ani konta bankowego.
Kto to taki?
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
*
Oczywiście:
Gargamel :lol:
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » wt paź 23, 2007 2:34 pm

Chcesz kontrapunkt? Proszę:

76,2 proc. osadzonych w aresztach i zakładach karnych w całym kraju zagłosowało na PO, a 7,6 proc. na LiD; PiS z wynikiem 2,8 proc. znalazło się pod progiem wyborczym (...)

Uprawnionych do głosowania w zamkniętych obwodach więziennych było 87 447 osób. Zagłosowało 61 688 uprawnionych, czyli 70,5 proc.

Najwyższe poparcie wśród więźniów uzyskała PO (76,2 proc.) na którą zagłosowało 46 978 osób. Na LiD zagłosowało 7,6 proc. uprawnionych, czyli 4679 osób. Tylko te dwie partie przekroczyły próg wyborczy.

Poniżej niego znalazło się PiS, które poparło 1711 aresztowanych i skazanych (2,8 proc.)


Smutny komentarz o charakterze etycznym sam się nasuwa :cry:

Całość: http://www.wprost.pl/ar/116286/Wybory-w ... S-28-proc/

Nie da się sciemnić tego co jest jasne brachu Sensorze. Żaden dowcip tego nie przykryje: ani mój ani Twój.


"W kraju Zulu-Gula
życie to poemat...
"

Zgadnij kto będzie marszałkiem seniorem na pierwszym posiedzeniu nowo wybranego sejmu?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: goodboy » wt paź 23, 2007 8:21 pm

Ptaśku nie dziw się. Dzięki PiSowi w więzieniach panuje totalne zagęszczenie. W jednej celi o powierzchni 20m2 siedzi 10-12 więźniów. To jak mieli głosować? PiSowi nie wystarczyło pozbawić kogoś wolności, oni jeszcze musieli człowieka upodlić i upokorzyć. Jak na głęboko wierzących to "budujaca" postawa....
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Ptasiek » wt paź 23, 2007 8:37 pm

No wiesz co? Tłumacząc z polskiego na nasze sugerujesz że dzięki PiSowi ludzie broją i za to idą do więzienia? I że w więzieniu powinno być jak w Norwegii? To może podejmijmy decyzję.. Zbudujmy 20 000 tysięcy miejsc w więzieniach i ustrojmy te obiekty do standardów północnounijnych a do tego zatrudnijmy ok 3000 pracowników więziennictwa. Tylko, że wtedy możemy zrezygnować z połowy postulatów stawianych przez platformę - zakładając, że są one realne. "Każdy głupek trafi w słupek". Jest "oczywistą oczywistością", że nieuchronność kary stanowi najpoważniejszy bat na zasądzonych wyrokiem i i jest takimże narzędziem prewencji. Nie zgadzam się z Twoim tokiem rozumowania. Więzienie ma "zmobilizowac" swoim charakterem do unikania powrotu do niego.

Cały powyższy wpis, podobnie jak Twój rozminął się jednak z istotą jaka leży u treści mojej wklejki do której się odnosimy. :wink:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » wt paź 23, 2007 9:55 pm

He he - marszałkiem sniorem ma być T.Ross - wszedł do seymu z listy PO w Warszawie :lol: Pewnie zacznie obrady tak: POLSKA TO DZIWNA KRAJ... :lol:

A propos proporcji głosujących - masz rację - więźniowie poparli PO i LiD licząc prawdopodobnie na liberalizację systemu penitencjarnego. Nadmieniam również, że w ogromnej większości PO poparli też ludzie wykształceni, z większych miast - to też o czymś świadczy.

Różni nami rządzili i jakoś naród przetrwał, a oni nie. Nie ma co się martwić na zapas. Chwalmy Pana, że już po wyborach i będziemy mieli trochę mniej tej żałosnej szopy, którą ostatnio nas karmiono.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » wt paź 23, 2007 10:21 pm

O budowie dróg i autostrad. Plotka niesie iż w ramach wspomagania i rekompensaty za tysiące wykształconych obywateli majacy objąć władzę rząd Donalda Tuska zamierza zatrudnić najlepszych w świecie specjalistów sprawdzonych w najtrudniejszych warunkach Oto próbka ich możliwości i technologii:

http://www.flickr.com/photos/loupiote/s ... 065222895/

-=-=-=-=-=

dopisane

- Piętą Achillesa są stosunki z Rosją. I to nie była nasza wina. Rosja zamknęła swoje granice przed importem mięsa,
warzyw i owoców. Jakie decyzje trzeba podjąć, żeby te kontakty poprawić?

Lech Wałęsa: Powinniśmy wycofać, i to jak najszybciej, nasze weto do umowy o współpracy Unii Europejskiej z Rosją. To było niedobre posunięcie. Wycofać się także ze wszystkich innych
wygłupów Kaczyńskich na arenie międzynarodowej. Za wszystko trzeba teraz Rosję przeprosić.
Musimy wyhamować jak najszybciej te wszystkie szaleństwa. Wtedy nasze stosunki znacznie się poprawią.

Głos Wielkopolski, 24.10.2007


Na kolana *** gada Lucjan Pavarotti...
Brak słów i brak sił...
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

-=-=-=-=

Zgodnie z prawem, od stycznia powinna nastąpić druga część cięcia składki rentowej, tym razem o 4 punkty procentowe.
Jednak jak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów na zlecenie Platformy Obywatelskiej, z tego cięcia należałoby zrezygnować - bo pozwoliłoby to na zbicie przyszłorocznego deficytu budżetowego poniżej 20 mld złotych.

http://finanse.wp.pl/kat,81474,wid,9326 ... caid=14b28

No i co? W linku polecam poczytanie sobie komentarzy!

-=-=-=-=

"Od zakończenia wyborów czuję narastający niepokój. Kiedy się okazało, że PiS nie sfałszowało wyborów, bo chyba nie sfałszowało ich na korzyść PO, czekam na plan B. Plan ten musi być zaiste straszny.
Bo skoro wrogowie demokracji zgodzili się przegrać wybory, nie zdelegalizowali konkurencji, nie aresztowali swoich przeciwników, znaczy to, że zrobili to po coś: wybory były prowokacją, która zakończy się wielką rozprawą z przeciwnikami krwawych Kaczorów. W lęku czekam na zapowiadane przez Kazimierza Kutza wieści o aresztowaniu Adama Michnika, którego owej powyborczej nocy nie obudzi jak zwykle mleczarz, tylko PiS-owscy siepacze.
Dla młodszych czytelników: mleczarz jest to ktoś budzący Michnika i jego przyjaciół. Ongiś tzw. mleczarze, wcześnie rano, dostarczali pod drzwi zamówione mleko. Jeśli nie znajdowali pustych szklanych butelek, domagali się ich natarczywie, budząc gospodarzy. Mleczarzy i szklanych butelek nie ma już w Polsce od parudziesięciu lat, ale Michnik i jego naśladowcy ciągle domagają się, aby budzili ich właśnie oni, a nie prawicowi oprawcy. Problem w tym, że istnieją identyczne szanse na doczekanie tak jednych, jak i drugich. Być może więc Michnik et consortes nie obudzili się ciągle?
Gdy jednak kolejnego poranka, przecierając oczy, nie dostrzegam na ulicach czołgów, a lider PO ma formować rząd, zaczynam domniemywać, że jednak nie jest to żaden podstęp. PiS oddaje rządy. Zaczynam rozumieć. Autorytety i media wytłumaczyły mi, że Kaczory atakują demokrację i robią wszystko dla zachowania władzy. Musiały więc zrezygnować z niej wyłącznie z powodu nieudolności. Nie da się uniknąć żelaznych konsekwencji tego wnioskowania. PiS chciało siłą przejąć władzę, tylko się mu nie udało. Zamach stanu miał więc miejsce, okazał się jednak fiaskiem. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby Kaczyńscy odpowiedzieli za jego zorganizowanie."
B. Wildstein

-=-=-=-=-

A tak nam się prezentuje pierwszy sprawiedliwy w nadchodzących po 5 listopada rządach:
http://www.obnie.info/schetyna_newsweek.htm
:? :? :?
--=-=-=
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » śr lis 14, 2007 10:39 pm

Oto próbka "Wersalu" w wydaniu kandydata na sędziego Trybunału Stanu:

W. Stechnij: Ściągasz Korka, każ mu k***a, po prostu przyjechać, bo to jest ambicjoner

J. Majchrowski: Kogo ściągam?

W. Stechnij: Tego Korka, h**a jednego dyrektora, (…). Ściągasz Korka, k***a, błyskawicznie, każ mu przyjechać, nie wiem, za tydzień

J. Majchrowski: No i co ja mu powiedziałem wszystko, co jest grane, że jestem zainteresowany tym żeby oni to wzięli, k***a no

W. Stechnij: To trzeba mu powiedzieć, k***a, teraz precyzyjnie

J. Majchrowski: Ale ja mu precyzyjnie powiedziałem. Napisałem mu wszystko co chciał, tak jakżeście chcieli tą notatkę, dostałem podziękowanie, że o to im chodziło i tyle, no. I co ci p****ą

W. Stechnij: No teraz k***a ktoś musi wykonać telefon, że są terminy teraz w tej chwili, czy są zainteresowani, bo jak nie ten temat upada za tydzień na przykład. Po zawodach. Ja tego nie mogę zrobić, bo co ja mogę

J. Majchrowski: No tak, tylko oni mogą wyjść z założenia, że to im właśnie fajnie jak to upadnie, nie?

W. Stechnij: No to niech powiedzą. Przynajmniej będziemy wiedzieli. Nikt nas nie będzie woził. A nie sądzę, bo się nie w******ą, k***a, w ten, w żadne przetargi, czekania, nie sądzę

J. Majchrowski: Dobra, masz telefon do tej, do Korka, czy do tej Bożeny, czy do kogoś?

W. Stechnij: Ta… Do Korka nie mam. Do niej mam.

J. Majchrowski: To daj mi do niej telefon

W. Stechnij: Nie to już, to już jest nas…, ten. Można podpisać na przykład z nimi taki układ, krótkie porozumienie. Z tego można zrobić, możesz zrobić raty, trzy, cztery raty, w przeciągu dwóch miesięcy, nie?! Wszystko jest poczyszczone?

J. Majchrowski: Wszystko k***a mogę do 30-tego. Wszystko mogę

M. Balawejder: Czy oni nie mogą zrobić jednego banalnego ruchu? Że zawierają z Wackiem umowę przedwstępną, płacą mu k***a ileś tam tych pieniędzy, Wacek, zawierają umowę

W. Stechnij: No ale k***a nie zrobią, właśnie dopóki nie mają pewności, nie mają, oni mają procedury

J. Majchrowski: Ale czego? Ja im powiedziałem, że k***a dostaną WZiZT na ten, no wszystko, co tu chcieli, to im powiedziałem, no k***a no

W. Stechnij: Nie wiem, coś tu jest niedograne

J. Majchrowski: Daj mi tu telefon. Je se jutro do niej zadzwonię.


całość: http://www.rzeczprawa.eco.pl/walkazkoru ... 200702.htm
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » sob gru 08, 2007 6:00 pm

"Idzie nowe... dziadzie idzie nowe":

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... skowi.html

Ale mniamniuśne komentarze!
:lol: :lol:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pn gru 24, 2007 8:50 pm

Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pn sty 21, 2008 9:50 pm

ach ten sukces w poprawie wizerunku Polaków za granicą. Oto Holenderski teledysk
na którym pijani Polacy zachowują się jak widać. Autor przestrzega i poucza: "Za kilka banknotów 10 euro i puszkę piwa przyjdą i pomogą, bo od tego tu są"; "wynajmą kolejny dom w okolicy, a nocą będą włączać głośną muzykę polkę";" Polacy to nasi idole i zawsze machamy im, gdy ich widzimy." :shock:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » sob sty 26, 2008 10:30 am

To się (zd)Radkowi chlapnęło!

No i co z tymi wyborami? Już klapki z ócz poopadały? Jak Wam się podoba Stan Tyminski bis?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » pt lut 01, 2008 12:31 am

A Bolko z Popowa już stanem wojennym straszy... a Tusk już też mu się przestał podobać. Cuda panie dziejku no cuda. I to wszystko po kilkudziesięciu dniach premierowstwa z dyplomatołkowo - wąchatym zapleczem. No co zatkało Was izbiccy platformofani? Co z Wami. Główki w piasek a...kuperki dla wilków? Żadnych wpisów, żadnych wiernopoddańczych wpisów broniących Waszego idola. Bo w istocie to idol: sterletka. Co wy na to?:

Wałęsa: to "Solidarność" oligarchów; myślą nad swoimi kieszeniami

- To nie jest ta "Solidarność", która była patriotyczna i budująca. To jest "Solidarność" oligarchów, którzy nie zastanawiają się nad krajem, tylko nad swoimi kieszeniami – ocenił były prezydent Lech Wałęsa.
"Solidarność" domaga się od rządu jak najszybszych negocjacji płacowych dla wszystkich branż zawodowych utrzymywanych z budżetu państwa. Zdaniem przewodniczącego "Solidarności" Janusza Śniadka, rząd nie zareagował na apele Związku dotyczące negocjacji w sprawie podwyżki płac budżetówce.

Lech Wałęsa w "Magazynie 24 godziny" kategorycznie stwierdził, że obecnie "w żadnym wypadku" nie stanąłby na czele protestu związkowców w sprawie podwyżek dla budżetówki.

- Donald Tusk popełnił błąd, bo na początku trzeba było rozliczyć Kaczyńskich i Śniadków, wyrzucić ich ludzi ze wszystkich istotnych stanowisk i sytuacja byłaby czysta – tak Lech Wałęsa skomentował zapowiedź protestu Solidarności.

Jego zdaniem, premier nie kontroluje sytuacji, "ma miękkie serce, więc musi mieć twardy tyłek".

- Trzeba było protestować za rządów Kaczyńskich, a nie ich popierać - zaznaczył. Wałęsa podkreślił, że "Kaczyńscy nic nie rozwiązali i doprowadzili do dramatycznej sytuacji".

Zdaniem Wałęsy, premier Donald Tusk nie jest w stanie kontrolować sytuacji, bo ma zbyt "miękkie serce". - Obawiam się że doprowadzimy do anarchii tym sposobem - ostrzegał były prezydent. Dodał też, że jeśli dojdzie do protestu "Solidarności", trzeba będzie wprowadzić stan wyjątkowy.

W ocenie Wałęsy, obecna "Solidarność" w niczym nie przypomina związku, któremu przewodził.


No pewno, że nie przypomina. Już nią sami ubole nie rządzą, jak to za pana czasów bywało.

Źródełko wklejki: http://wiadomosci.onet.pl/1683236,11,1,1,item.html

Jakby któś jeszcze nie wiedział to pierwszy dyplomatołek Rzeczpospolitej prof. maturzysta tajnokompletowy doktorat honorowy dostał. Łototo. :twisted:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » wt mar 17, 2009 8:55 pm

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... tawa_.html

Coby na samego Pawlaka nie kłapolić. A przy okazji Misiakowej "zbrodni, która wstrząsneła światem" nie dać się ogłupić pijarowcom.
:?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm


Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron