Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wokół rządu.

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Wokół rządu.

Postautor: Ptasiek » ndz maja 28, 2006 3:11 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 9:59 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Krespin » ndz maja 28, 2006 9:36 pm

Widzę Ptaśku, że bardzo dużo czytasz i wyśmienicie "idzie" Ci kopiowanie.
Tak trzymaj , nie będziemy szukać po całym necie.
Wszystko w jednej pigułce.
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Arizona » ndz cze 18, 2006 6:08 pm

Ja też chętnie sobie poczytam.... :D byle tylko nie było to nazbyt jednostronne kopiowanie, Ptaśku :)
Nie jestem przekonana bowiem, czy oby Patriotyzm w wersji Romana G. jest lepszy niż Pokemony..... nazbyt wiele w tym złych emocji.... że już o uczeniu etyki i moralności przez często chciwych i niemoralnych księży (sporo o postawie moralnej wielu z nich było ostatnio w mediach), nie wspomnę.....
Religia winna być w kościele, albo w salce przy kościele... miałaby wówczas właściwy sens, (uczący ją ksiądz czy siostra zakonna odpowiedni autorytet), a nie była tylko kolejnym przedmiotem do "odpękania" w szkole, a wykładający ją niefachowy ksiądz, czy nawiedzona katechetka bez pedagogicznego przygotowania nie byliby tak powszechnie odzierani z resztek autorytetu i ośmieszani w swej bezradności. :evil:
Młodzież w szkole traktuje wszystko jak zło konieczne..... szkoda że religia przy tej okazji też staje się takim złem.... szczególnie, że jest tylko jedna "właściwa" religia .... A gdzie się podziała alternatywna Etyka????
O wykładanych na tym przedmiocie treściach nawet nie wspominam, bo to już odrębny i dość drażniący mnie temat.
Najnowszym pomysłem Nowego Ministra jest nauczanie odrębnego przedmiotu : Historii Polski. Podobnie jak nauczanie Patriotyzmu, dla mnie to sztuczny twór, nawet potwór!!! Nie do zrealizowania. Może by tak pan G. poczytał sobie jakie były ostatnio wyniki egzaminu gimnazjalnego.... i zastanowił się dlaczego wyniki takich prostych zadań są takie kiepskie????
Młodzież ma się uczyć myśleć, ale mnogość treści i "podręczników" jakie nauczyciel ma "przerobić" czasu na myślenie wiele nie zostawia.... A i liczebność klas robi swoje....A gdzie chce tu jeszcze Minister wcisnąć historię Polski i patriotyzm??? Kosztem matematyki, języka polskiego, czy może biologii?? (żeby się młodzież zbyt wcześnie o ewolucji nie dowiedziała...;) )

Zgadzam się, że ataków na ministra jest mnóstwo i za bardzo się jeszcze ten pan G. niczym nie miał szansy wykazać..... Ale mam spore wątpliwości, czy przy tych pomysłach, które dotychczas zdradza do mediów ma on jakąkolwiek klarowną koncepcję na EDUKACJĘ.... Na razie tego nie objawia .... :? :? :?
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Ptasiek » ndz cze 18, 2006 8:32 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 9:59 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Arizona » pn cze 19, 2006 6:20 am

Rozumiem..... prawdziwy z Ciebie Ptaśku prowokator :)
Obawiam się jednak, że ten temat - jako że jest polityczny - stanie znowu pod pręgieżem pewnej "cenzury", bo już wkrótce może się okazać nazbyt ostry ;)
Polityka, jak już zdążyłam się przekonać na tej stronie, (podczas dyskusji o lokalnych "politykach" i "politykierach") wyzwala w ludziach dziwne reakcje i emocje :)
:wink: :wink: :wink:
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: miras » czw lis 02, 2006 3:45 pm

Ja ze swej strony mogę tylko jedno dodać. Otóż żyję już dosyć długo,ale jeszcze nie widziałem takiego rządu jaki mamy w obecnym czasie. Po prostu zbyteczne są są komentarze. Każdy widzi co się dzieje i nie podlega to dalszej dyskusji :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: miras » czw lis 02, 2006 3:50 pm

O panu G. nie będę się wypowiadał bo każdy ogląda telewizję i widzi,słyszy jego wypowiedzi i zachowanie. Bez komentarza. :(
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: miras » czw lis 02, 2006 4:32 pm

A propo naszego rządu - to wydaje mi się, że mamy trochę za dużo posłów(480) i (100) senatorów wystarczyłaby połowa.A tak nasze podatki idą na ich utrzymanie, bo przeciez diety są bardzo wysokie. Zresztą może ktoś oglądał reportaż właśnie o dietach poselskich. Jeżeli ktoś może zająć stanowisko i polemizować w tej kwestii to bardzo proszę. :lol:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » czw lis 02, 2006 7:43 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:00 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » czw lis 02, 2006 8:00 pm

Chciałbym sprostować swoją wypowiedż. Otóż moim zdaniem rząd jest beznadziejny.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » czw lis 02, 2006 8:36 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:00 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Krespin » wt lis 07, 2006 6:26 pm

Po raz kolejny zgadzam się z Tobą Ptaśku :!: :!: :!:
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: miras » pn lis 13, 2006 8:48 am

Coś ciniutko z tymi radnymi Pis-u w Warszawie ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: miras » sob lis 18, 2006 10:59 am

Czy słyszeliście co chce zrobić PiS?
Chcą znieść swięto robotnicze 1Maja! Moim zdaniem to chyba jakiś obłęd.
Przecież to jest święto ludzi pracy, obchodzone nie tylko u nas!
Zdaniem posłanki M.Bartyzel," w kalendarzu jest wiele dat lepszych na odpoczynek i refleksję np: świeta religijne".
Odnosząc się do tej wypowiedzi to może Pis-owi odebrać stopnie naukowe, bo przecież otrzymali je za komuny czyż nie jest to prawda?
Najlepiej niech się zajmą tym co potrzeba a nie głupotami,które wogóle nie wpływają na życie spoleczeństwa.
Uzupełniajac swoją wypowiedź chcę dodać taki przyklad likwidacji święta równoznaczne jest stwierdzenie " Ci wszyscy którzy urodzili się za czasów komuny trzeba ich unicestwić". Czy to nie jest chore ? :shock:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Krespin » sob lis 18, 2006 6:18 pm

Jest , jest, ale teraz szukają mnóstwo innych powodów, by omamić ludzi i jak najdłużej rządzić.
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: miras » sob lis 18, 2006 10:21 pm

Krespin pisze:Jest , jest, ale teraz szukają mnóstwo innych powodów, by omamić ludzi i jak najdłużej rządzić.


Właśnie w tym cały sęk, że Oni nie potrafią rządzić i gmatwaja się właściwie we wszystkim. Wyczytałem, że Premier stwierdził " koalicja PiS,LPR i Samoobrona" utrzyma się do końca kadencji. Coś nie bardzo mogę w to uwierzyć. Właściwie to muszą się razem trzymać bo inaczej dojdzie do rozpadu i co wtedy? Znowu byłby wielki obciach!
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » pn lis 20, 2006 11:05 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:01 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » pn lis 20, 2006 11:23 pm

Słyszałeś może takie powiedzenie:
"Jaki gospodarz takie gospodarstwo"
Odnosząc się do tego powiedzenia to dosłownie tak jest.Słyszałeś jakie podwyżki mają być po nowym roku?Podwyżka za podwyżką a pensje takie same.Gdzie tu jest logika?No i co z tą naszą gospodarką będzie :?:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » pn lis 20, 2006 11:46 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 10:01 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » pn lis 20, 2006 11:57 pm

Ptasiek pisze:A wskażesz rok za któregokolwiek rządu kiedy to podwyżek nie było?

Co do pensji.

Wiele racji miał Lebioda w swoich postach parafrazując co prawda myśl Korzeniowskiego o stukturze nieudacznictwa ("Lord Jimm"). A moja przeróbka i Lebiody i Korzeniowskiego brzmi: "Ja wolę zarabiać pieniądze niż odbierać pensję".


Być może się przejęzyczyłem,chodziło mi o zarobki za robotę! Może tą wcześniejszą wypowiedź za bardzo upiększyłem.Bo rzeczywiście odbierać a zarabiać to jest różnica! Można odbierać pensję nic nie robiąc, żeby natomiast zarobić to trzeba się narobić.O to Ci pewnie chodziło?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Następna

Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron