Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Przyjmowanie kart płatniczych za zakupy w Izbicy ???

Chcesz coś kupić albo sprzedać? To miejsce odpowiednie dla Ciebie !!!

Moderator: blazej

Jeśli masz- kartę płatniczą, to w jakim Banku ?

BZ WBK
8
38%
PKO BP
7
33%
PKO SA
2
10%
KB SA
1
5%
BS
0
Brak głosów
BGŻ
0
Brak głosów
inny Bank
3
14%
 
Liczba głosów : 21

Przyjmowanie kart płatniczych za zakupy w Izbicy ???

Postautor: aro » czw sty 11, 2007 6:20 pm

Chcesz wypłacić gotówkę ze swojego konta? Nie musisz już szukać bankomatu lub oddziału banku. Dzięki usłudze Cashback - wypłacisz potrzebną kwotę robiąc zakupy. Wystarczy, że zapłacisz jedną z elektronicznych kart płatniczych BZ WBK, a niewielką kwotę gotówki pobierzesz w kasie sklepu.

To jedna z opcji, która może być dostępna w moim sklepie jeśli zdecyduje się na zainstalowanie terminala do przyjmowania kart płatniczych.

Ankieta skierowana jest w celu orientacji czy takowe przedsięwzięcie ma sens w Izbicy.
Montaż i utrzymanie takiego urządzenia jest jak na warunki Izbickie kosztowne. Poza comiesięczną opłatą dzierżawną pobierana jest również opłata (prowizja) od płatnością kartą. W przypadku sprzedaży innej jak spożywcza ma to sens, natomiast w sytuacji gdy nalicza się 4% marży, a takowa istnieje sprzedaż wybranej grupy towarowej dokonywana byłaby niestety dokonywana całkowicie bez zysku.

Dlatego proszę o opinie , komentarze, propozycję i oczywiście udział w ankiecie, która to na pewno pomoże mi w podjęciu decyzji.
Wiem, że nie jest to bankomat, którego oczekują wszyscy, ale jakaś alternatywa w pozyskiwaniu środków. Oczywiście dodatkowo można uzupełniać dzięki niemu za pomocą telekodów telefony komórkowe "na kartę"
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » czw sty 11, 2007 6:59 pm

Na pewno jest to jakieś rozwiązanie problemu z bankomatem ale jakoś nie dla mnie. Sorry :!:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: VooVoo » czw sty 11, 2007 8:23 pm

Jeśli chodzi o marżę ktorą nalicza sobie bank- zauwazyłem że coraz cześciej w sklepach można spotkac informację że karty płatnicze honorowane są w jedynie w przypadku gdy kwota zakupów jest nie niższa niż np (najczęściej)10 zł. Tak sobie można z marżą poradzić(przynajmniej w niewielkim stopniu) ale jak to ma do zakupów izbickich to ciezko mi powiedziec. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Krespin » czw sty 11, 2007 9:59 pm

Ja też widziałem kartki z takimi napisami, że sprzedaż na kartę bodaj od 20 zł i to chyba na stacji benzynowej.
Jest to jakieś rozwiązanie ale czy się sprawdzi?
Ostatnio słyszałem coś o zmowie Banków odnośnie pobierania prowizji od tych płatności, ale nie do końca wiem co w trawie piszczy.
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: aro » pt sty 19, 2007 8:43 pm

Prosiłem o opinie Was wszystkich, widząc Wasze potrzeby na pobór gotówki z bankomatów. Choć wiem, że nie jest przedsięwzięcie zaspakajające potrzeby mieszkańców liczyłem na jakąkolwiek opinię, czy sugestię.

I jak tu cokolwiek zrobić ???

Szkoda, że nie jestem Burmistrzem, wtedy opinie by się posypały, oj posypały.....


Ale dziękuje za udział w ankiecie
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Jaszar » pn sty 29, 2007 9:06 pm

Twoja irytacja Aro jest jak najbardziej na miejscu , aczkolwiek wydaje mi się , że nie rozumiesz mentalności ludzi zwłaszcza z takich dekadenckich miast jak Izbica . Gdy ludziom poda się coś na tacy i się to sprawdzi - przytakną z podziwem , ale gdy nie wypali ... lepiej nie mówić . Brak bankomatu w Izbicy jest wynikiem ZASTOJU gospodarczego ( :wink: Panie Burmistrzu ) tego miasta . Prosze mi powiedzieć która firma w Izbicy wypłaty przelewa na konto ? Lepiej na rękę ... wiadomo dlaczego :roll: . Rozwiązanie , które proponujesz jest połowiczne , wiadomo , i nie rokował bym mu powodzenia bo :
- po większą gotówkę i tak trzeba jechać do bankomatu
- zostaniesz posądzony przyciąganie klijentów a może nawet o "machlojki" z kartami .
Ale dzięki za inicjatywę i myślenie szerszymi horyzontami 8)
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Arizona » wt sty 30, 2007 8:05 pm

Zgadzam sie z Jaszarem w 100% !
Brak bankomatu to efekt zastoju i zaściankowości Izbicy, a proponowane przez Ciebie Aro rozwiązanie nie załatwia specjalnie problemu.
Fakt, że lepszy rydz niż nic, ale....
Pomijam już argumenty, które podał Jaszar (zgadzam się z nimi!), ale dodatkowo trzeba także zauważyć możliwy brak zaufania przyjezdnych (a tacy częściej mieliby potrzebe korzystania z bankomatu, bo miejscowym pracownikom częściej rzeczywiście wypłaca się "na rękę") do "punktu handlowego", w którym mogliby pobrać gotówkę.
(Jej niewielka ilość to inna sprawa)....
Kolejna ważna sprawa, chyba nawet najważniejsza to : powiązanie transakcji! Trzeba coś kupić, za co zapłaci się kartą, by móc wypłacić małą kwotę pieniędzy.... ja sama nie cierpię takich sytuacji i takowych unikam.
Kolejna, to zaufanie do marki....
Czy do punktu handlowego byłoby takie samo, jak do bankomatu PKO BP, albo BZ WBK, albo jakiegoś innego? Wątpię.... no i łatwiej jednak znaleźć bankomat, niż sklep w którym można zrealizować operację typu Cashback, że już nie wspomnę o godzinach dostępu do takiej gotówki.....

Szanowny Aro.... sam pomysł jest OK i z takim myśleniem jak Twoje zmierzamy w dobrą stronę, ale to ciągle trochę za mało.
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: miras » śr sty 31, 2007 3:05 pm

Słuchaj aro ? Ile byś miał z tego prowizji ? Wytłumacz ludziom na czym
rzecz polega ? OK !!!. Nie wszyscy wiedzą na czym to wszystko polega ...
Z tego co ja się oriętuję to 99% idzie do ciebie a reszta to tylko po łebkach...Czyż nie mam racji ?
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: aro » śr sty 31, 2007 9:50 pm

miras pisze:Słuchaj aro ? Ile byś miał z tego prowizji ? Wytłumacz ludziom na czym
rzecz polega ? OK !!!. Nie wszyscy wiedzą na czym to wszystko polega ...
Z tego co ja się oriętuję to 99% idzie do ciebie a reszta to tylko po łebkach...Czyż nie mam racji ?



Prowizji ????????
heheheheheheheheheheheheheh

Człowieku do oddania, a nie dla siebie !!!!

W tym biznesie się nie zarabia tylko traci !!!! ( w przypadku braku klientów)

Pomyślisz, że jestem głupi ??? Poniekąd masz rację !!!

A teraz tłumaczę:
Za to, że np. Ty zrobisz u mnie zakupy za kwotę 50 zł, to Bank obsługujący terminal ZABIERZE mi 2% od tej kwoty czyli 1zł. Przypuśćmy, że na wagonie fajek (dokładność 99%) zarabiam 4% czyli całe 2 zł to dla mnie zostaje się też tylko 1 zł. Opłata dzienna za utrzymanie terminala kosztuje 3,33zł czyli muszę sprzedać 38 osobom palącym 20szt dziennie po jednej paczce co dziennie, żeby wyjść na 0zł wszystko co wyżej to niby zysk, a niby dlatego, że należy doliczyć przelewy dojazd do banku po gotówkę (na następny dzień dopiero) itd, itp.

Wyjaśniłem ???
Wcale to nie jest takie słodkie. Jeśli sprzedaje się towar na którym zarabia się np. 20%-30% i to w dodatku kwoty powyżej 100zł lub też usługi np hotelarskie, gastronomiczne, gdzie marże są zaje....ste i w dodatku kilkanaście osób dziennie to owszem, to dobry sposób, np ze względów bezpieczeństwa, natomiast małe punkty - na odstrzał niestety
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica


Wróć do Ogłoszenia lokalne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

cron