Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Ufoludki.

Ploty, ploteczki.. ;)

Postautor: Ptasiek » śr gru 27, 2006 7:32 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:17 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: blazej » śr gru 27, 2006 9:13 pm

Moim zdaniem to pseudofakty wyssane z palca, przeczytałem pierwsze 3 podrozdziały i dalej już nie miałem ochoty. Cytuje dwa fragmenty, które zniechęciły mnie z dalszego czytania artykułu:
Komunikacja odbywała się po angielsku. Obcy posiadali pewne urządzenie tłumaczące.

Skąd owe istoty mogłyby znać język angielski ?("urządzenie dekodujące" musiałoby znać kod tego języka).
Zeta Reticular znajduje się około 37 lat świetlnych od nas. Zespół dwunastu osób potrzebował 9 miesięcy na przebycie tego dystansu.

Druga śmieszna moim zdaniem rzecz, to czas w jakim ludzie przebyli 37 lat świetlnych w 9 miesięcy (a w chwili obecnej NASA głowi się nad tym jak zgromadzić niezbędną ilość paliwa, by można byłoby dolecieć w przeciągu kilku-kilkunastu lat (a nie miesięcy!) do Marsa)
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Ufoludki

Postautor: Jaszar » śr gru 27, 2006 10:13 pm

Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » czw gru 28, 2006 11:59 am

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:18 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Ufoludki

Postautor: Jaszar » czw gru 28, 2006 6:17 pm

Nie rozumiem twej aluzji Ptasiek , link ten podałem , ze względu na streszczenie wywiadu z Credo Mutwą . Ufologią i innymi tego typu sprawmi interesuje się od ponad 20 lat . Ma za sobą masę przeczytanych książek , czasopism , korespondencji i rozmów z osobami zajmującymi się tymi zagadnieniami (nie tylko z Polski) , filmów i zdjęć też trochę widziałem o innych doświadczeniach raczej nie mam ochoty rozmawiać !!! Jeżeli Wam się wydaje , że rząd USA lub któregoś państwa Europy ujawni o co chodzi w tej całej sprawie ufo to jesteście niepoprawnymi optymistami . A to czy ktoś w to wierzy czy nie jest jego osobistą sprawą , przekonywać nikogo ni będę z doświadczenia wiem że to strata czasu . Ufo ma charakter globalny i ponadczasowy , nie można rozpatrywać historii ludzkości pomijając "ten" wątek !
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » czw gru 28, 2006 8:12 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:18 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Ufoludki

Postautor: Jaszar » czw gru 28, 2006 9:23 pm

Tak , temat ufo jest na tyle ulotnym , że nie można w nim niczego przyjąć za pewnik . Stale pojawiają się wątki zmieniające jakgdyby puntk widzenia , niestety większość z nich to dezinformacja mająca na celu wprowdzenie jeszcze większego zamieszania . Przodują w tym różne agencje rodem z USA , swoją drogą rząd USA tyle nakłamał i namataczył , że raczej niemożliwe jest by chciał i mógł to odkręcić . Tekst , który podałeś w linku Ptasiek może napiać każdy obeznany z tematem , nie ma w nim nic nadzwyczajnego . Nie traktowałbym go bardziej poważni niż np piktogramy , które dla mnie osobiście są przejawem kosmicznego grafiti .
Chciałbym zauważyć , że Credo Mutwa jest postacią znaną i szanowaną nie tylko w Afryce i nie tylko jako szaman . Pełny tekst wywiadu jest dostępny w necie ale po angielsku , polskie tłumaczenie dostępne jest w trzech ostatnich numerach NEXUSa . A że ktoś prubuje na tym zarobić - a na czym ludzie nie próbują ? Nawet na g...nie
PS nie zwróciłem uwagi , że jest to reklama filmu , chodziło mi tylko o streszczenie .
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » czw gru 28, 2006 10:50 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:18 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Ufoludki

Postautor: Jaszar » sob gru 30, 2006 6:53 pm

:shock: No to qrwa zajebiście , jakby powiedział pewien robot z polskiej parodii Gwiezdnych Wojen . Tego się obawiałem , gonimy sensacje . Jak już napisłem wcześniej takie podejście mnie nie interesuje . Na poczatek musiałbym zrobić wykład z ufologii a podejrzewam , że odebrane zostałoby to jako wymądrzanie się . Szkoda na to mojego czasu . Pozdrawiam , żegnam i miłej zabawy życzę :?
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Jaszar » wt lut 27, 2007 3:42 pm

Widzę , że zastopowałem ten temat . Może więc powinienem go reaktywować , a chciałbym poruszyć tu sprawę z naszego , polskiego podwórka .
Chodzi mi mianowicie o Projekt Cheops . Jakkolwiek by na to nie patrzeć sprawa zatacza coraz większe kręgi i wzbudza dużo emocji , co widać na różnych forach , zwłaszcza na stronie projektu : http://www.projekt-cheops.com/start/
Czy jest ktoś zainteresowady dyskusją na ten temat :?:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » wt lut 27, 2007 5:30 pm

O ile dobrze sobie przypominam to sprawa labiryntu była komentowana
w programie Trojanoiwskiego "Nie do wiary". Ale nie wiem czy dobrze kojarzę ? Ta kobieta jest jakąś różczkarką czy jasnowidzem.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » wt lut 27, 2007 6:59 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:19 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt lut 27, 2007 8:42 pm

Ależ ja nie mam ochoty do czegokolwiek Cię przekonywać Ptasiek . Cenię ludzi , którzy pozostają sobą niezależnie od sytuacji i potafią bronić swoich racji . Tych co ulegają innym albo zmieniają opcje bo tak jest dla nich korzystniej staram się unikać .
Mniemam , że każdy z nas zebrał w swym życiu inne doświadczenia , inaczej podchodził do zjawisk i sytuacji otaczającego go świata . Ja niestety albo stety (niepotrzebne skreślić :) ) zetknąłem się w swym życiu ze zjawiskami , których nijak naukowo ani racjonalnie wyjaśnić się nie dało . Zgodzę się raczej z tezą , że pewne zjawiska dzieją się nie wbrew naturze ale wbrew temu co wiemy o naturze .
Irytujący jest fakt , że pewne grupy twierdzą stanowczo , że to czy tamto jest fikcją bo przeczy prawom fizyki a z drugiej nie przeszkadza im to w sponsorowaniu badań i wykorzystywaniu tych zjawisk tylko po to by zdobyć przewagę nad innymi . Tak było np w byłym ZSRR , wiadomo jaki światopogląd a rząd finansował badania psychotroniczne (twierdzi się , że wyprzedzali Amerykanów o 15 lat).
To co niepokoi mnie w Projekcje Cheops to nie to , że grupka nawiedzonych pod przywództwem kogoś tam chce znaleźć jakiegoś tam faraona , ale to że może im się udać i dotrą do spuścizny po zaginionej cywilizacji i uruchomią urządzenia , których działania ani celu nie pojmują .
Jakie to może mieć konsekwencje w sytuacji gdy intencje i reputacja istoty ich prowadzącej jest NIEPEWNA - zaiste trudno przewidzieć :!:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » sob sie 04, 2007 10:10 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:19 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » śr lis 14, 2007 11:20 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:20 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Ptasiek » śr gru 12, 2007 10:31 pm

http://pl.youtube.com/watch?v=SI1rYWI_zL0

Co za potwór. Łomałoco nie zeżarł całego promu. No Godżilla wymięka.
:D :D :D
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » czw gru 13, 2007 1:10 pm

Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ptasiek » czw gru 13, 2007 8:48 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:20 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt sty 22, 2008 9:41 pm

Artykuł dość długi ale warty zainteresowania , po otwarciu strony należy kliknąć na temat : The Disclosure Project

http://www.nautilus.org.pl/
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » wt sty 22, 2008 11:14 pm

Ostatnio zmieniony śr gru 24, 2008 11:21 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na każdy temat

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron