Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska OnlineTragedie Górnicze

Komentuj wydarzenia z kraju i ze świata !!!

Tragedie Górnicze

Postautor: miras » czw lis 23, 2006 6:30 pm

To naprawdę jest wielkie nieszczęście.Czy tych 23 górników musiało tak zakończyć swoje życie ? Wiadomo że praca górnika to jest ciężki kawałek chleba.Niestety doszło do tragedii,tylko czy musiało do tego dojść ?
Kto ponosi za to winę :ludzie, sprzęt czy może dyrekcja kopalni ?
Myślę,że przyczyn może być o wiele więcej!
Trzeba poczekać aż wszystko się wyjaśni. Tylko czy dowiemy się całej
prawdy? Kto ponosi odpowiedzialnosć za to co się stało :?: Czy można spojrzeć prosto w oczy rodzinom zabitych i powiedzieć" wszystko było zgodne z przepisami" ?
Ostatnio zmieniony czw lis 23, 2006 10:34 pm przez miras, łącznie zmieniany 5 razy
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » czw lis 23, 2006 8:44 pm

Zapalmy świeczki tym, którzy zginęli

[*][*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » czw lis 23, 2006 10:20 pm

Zwyczajem katolickich forów:


+ + +
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: kokeszko7 » sob lis 25, 2006 11:03 pm

Na szczęście wszystkich wynieśli na powierzchnię. A mogło być różnie...
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: miras » ndz lis 26, 2006 9:30 am

kokeszko7 pisze:Na szczęście wszystkich wynieśli na powierzchnię. A mogło być różnie...


Może i na szczęście ale lepiej gdyby wyniesiono żywych a nie tylko ciała zabitych !
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: kokeszko7 » ndz lis 26, 2006 3:43 pm

Każdy by wolał, żeby oni żyli, ale niestety, stało sie jak się stało i nic na to nie poradzimy....
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » ndz lis 26, 2006 4:04 pm

Oto sylwetki ofiar: górników, którzy zginęli w kopalni Halemba

Teodor Banduch, 50 lat
Był doświadczonym górnikiem, od wielu lat pracował w kopalni. W ostatnim czasie był zatrudniony w dziale wentylacji. Wśród załogi uchodził za specjalistę od metanu. Wkrótce mógłby odejść już na emeryturę. Zostawił dwie córki. Młodsza ma 19 lat, starsza wyszła niedawno za mąż.

Jan Bilman, 45 lat
Był pracownikiem firmy Mard. Mieszkał w Chorzowie. Górnik rabunkowy, czyli pracujący na nieczynnym już chodniku. Zawsze witał się słowami": "Szczęść Boże". Miało go nie być na pechowej zmianie, ale zamienił się z kolegą. - Do takiej pracy posyła się tylko najlepszych, więc cóż tu więcej dodawać - mówią koledzy. Kawaler. Zawsze nosił przy sobie tabakę.

Ireneusz Brabański, 32 lata
Górnikiem jest od dziesięciu lat, pięć lat temu został zwolniony z kopalni, ale szybko znalazł nową pracę - w Karwinie w Czechach. Dwa lata temu rzucił czeską kopalnię, bo chciał być bliżej rodziny. Zatrudnił się w firmie Mard. Zostawił żonę Monikę i trzy córki: ośmiomiesięczną Zosię, sześcioletnią Weronikę i ośmioletnią Kamilę.

Krzysztof Bubała, 37 lat
Pracował w kopalni Halemba najpierw w dziale strzelniczym, a ostatnio w dziale tąpnięć. Był żonaty, miał syna. Mirek, kolega z pracy, mówi o nim: - W dziale strzelniczym był moim przełożonym. To prawdziwy fachowiec, w każdej chwili można było do niego iść pogadać, poprosić o radę. Był superczłowiekiem. Bardzo sprawiedliwy, nigdy nie podnosił głosu.

Dariusz Dola, 30 lat
Pół roku temu urodził mu się syn Dominik. Koledzy: - To był bardzo spokojny człowiek, wesołek, wszystko potrafił obrócić w żart. Był elektrykiem, częściej pracował na powierzchni.

Arkadiusz Falkus, 29 lat
Do kopalni poszedł zaraz po zawodówce. Pracował na przodku. Osierocił dwuletniego syna. Mieszkał w Paniówkach, wiosce między Gliwicami a Rudą Śląską.

Krystian Gaszka, 41 lat
Pracował w firmie Mard, ale chciał wrócić na kopalnię. Był zapalonym kibicem Górnika Zabrze, często jeździł na mecze. Zostawił żonę Mariolę (w styczniu przypada 15. rocznica ich ślubu), dziewięcioletnią córkę Patrycję oraz czternastoletniego syna Łukasza. Dzieci były jego oczkiem w głowie.

Janusz Gęsikowski, 47 lat
Długoletni, bardzo doświadczony pracownik kopalni Halemba, ceniony fachowiec. Niedługo mógłby przejść na emeryturę. Do jego obowiązków należało m.in. sprawdzanie poziomu metanu. Mieszkał w Wirku, dzielnicy Rudy Śląskiej, do pracy miał cztery kilometry. Koledzy: - Cichy, bardzo spokojny, skromny. Zostawił żonę i dzieci.

Andrzej Giemza, 47 lat
Był górnikiem strzałowym i kombajnistą. Przez ćwierć wieku pracował w kopalni Polska-Wirek. Cztery lata temu przeszedł na emeryturę, ale chciał dorobić i zatrudnił się w firmie Mard. Zostawił żonę Elżbietę i trójkę dzieci.

Przemysław Jóźwiak, 21 lat
Dla firmy Mard, którą wynajęła kopalnia, zaczął pracować w sierpniu. Wcześniej był w wojsku. Był elektrykiem, miał troje rodzeństwa, w tym brata bliźniaka. Jego ojciec jest górnikiem w kopalni Bielszowice. Przemysław był bardzo towarzyski. Przez jakiś czas uprawiał boks. Uwielbiał swojego dwuletniego siostrzeńca. Mieszkał w Rudzie Śląskiej w Bykowinie.

Daniel Kindla, 21 lat
Mieszkał w Rudzie Śląskiej Halembie. Lidia Guminiak, znajoma z osiedla: - Bardzo miły i uczynny.
W firmie Mard był zatrudniony od września. Bardzo chwalił sobie pracę. Niedługo miał wziąć ślub ze swoją dziewczyną. Był ojcem półtorarocznego syna.

Jacek Mierzchała, 39 lat
Pracownik firmy Mard. Dzień przed wypadkiem obchodził urodziny. Ma nastoletniego syna, w zeszłym roku urodziła mu się córeczka. Bardzo się z tego cieszył. Pod ziemią zawsze można było na niego liczyć - znał się na niemal wszystkich pracujących tam maszynach i urządzeniach, miał uprawnienia do obsługi wielu z nich.

Mariusz Miłkowski, 36 lat
Miał czteroletniego syna, jedyny w rodzinie pracował w górnictwie. Pracownik firmy Mard.

Bernard Poloczek, 46 lat
Żonaty, miał syna. Mieszkał w Rudzie Śląskiej w Bykowinie. Pracował w firmie Mard. - Był zięciem mojego wujka. Uczciwy, wesoły facet. Bał się pracy na tej ścianie w tak niebezpiecznych warunkach, ale co miał zrobić - mówi Sebastian Konieczny, górnik ślusarz z kopalni Bielszowice.

Krzysztof Prygiel, 51 lat
Pracownik firmy Mard. Doświadczony górnik. Żył pracą w kopalni. Zostawił żonę i córkę. Mieszkał w Rudzie Śląskiej.

Tadeusz Rymarzewski, 51 lat
Był sztygarem. Po przejściu na emeryturę zatrudnił się w firmie Mard.

Henryk Samisz, 52 lata
Pracownik firmy Mard. Osierocił nastoletniego syna. Górnik "złota rączka", miał uprawnienia do obsługi wielu podziemnych urządzeń, m.in. ciągników i kolejek. Mieszkał w Rudzie Śląskiej.

Wit Siepka, 48 lat
Zostawił trójkę dzieci, jego syn w tym roku idzie do komunii. Pracował dla firmy Mard.

Krystian Sitek, 47 lat
Do pracy w kopalni Halemba dojeżdżał z Chorzowa. Zostawił żonę i trzech synów: 24-letniego Adama, prawie 18-letniego Artura i 17-letniego Michała. Adam Sitek: - Tata szukał lokalu na 18. urodziny Artura. Chciał wyprawić mu huczną imprezę. Tamtego dnia oglądaliśmy rano w telewizji mecz siatkówki. Tata lubił komentować, czasem gadał więcej niż spiker w telewizji. Sport był jego prawdziwą pasją. Czasem nas nawet irytowało, że zagłusza telewizor, ale często miał cenniejsze spostrzeżenia niż dziennikarze. Od dziecka był kibicem Ruchu Chorzów. Był wspaniałym człowiekiem, wspaniałym ojcem.

Edward Sobota, 59 lat

Pracownik firmy Mard. Sztygar zmianowy. W chwili wypadku miał pod sobą resztę pracowników. - Mało kto znał się na pracy pod ziemią tak jak on. Nie puściłby ludzi do pracy, gdyby przypuszczał, że coś im grozi. Nigdy by nie poprowadził ich na śmierć - mówią koledzy. Zostawił żonę i kilkoro dzieci. Większość z nich ma już własne rodziny. W domu został tylko 23-letni syn. Mieszkał w Rudzie Śląskiej.

Mirosław Toczek, 45 lat

Był elektromonterem. Bardzo wesoły człowiek. Był już umówiony z kolegami na świętowanie Barbórki. - Oby do Barbórki, tak się ostatnio pożegnaliśmy - mówi Jerzy Grochowski, też górnik z Halemby. Miał czworo dzieci, cały wolny czas poświęcał rodzinie. Cieszył się, że za kilka lat przejdzie na emeryturę. Mieszkał w Rudzie Śląskiej.

Zbigniew Turniak, 38 lat
Był elektrykiem. Niedawno kupił mieszkanie, planował ślub, zostało mu siedem lat do emerytury. Mieszkał w Nowym Bytomiu, dzielnicy Rudy Śląskiej.

Adrian Wąsowski, 23 lata
Niedawno skończył służbę wojskową, w armii zdobył zawód ślusarza. Trzy miesiące temu zatrudnił się w firmie Mard. Chciał założyć rodzinę, ustatkować się. Zostawił ojca Michała i o pięć lat starszego brata Artura. Jego matka zmarła dwa lata temu.Tacy byli.Tak ich wspominają najbliżsi i przyjaciele.
Komentarze są zbyteczne.
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm


Wróć do Wydarzenia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron