Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Porady komputerowe i inne

Wszelkie sprawy związane ze sprzętem komputerowym. Masz jakiś problem? Możliwe, że właśnie tu znajdziesz pomoc.

Postautor: Ptasiek » sob gru 02, 2006 12:14 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:06 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Qjawa » sob gru 02, 2006 4:47 pm

Z tego co się orientuje to IE chyba nie posiada takowej funkcji(szkoda). jedynie co mozesz zrobić to:

Widok->Rozmiar tekstu->I tutaj masz kilka opcji do wyboru

lub

Klawisz F11, który przeżuca stronkę na pełen ekran(opera też to ma)

Dzięki Twoim problemo z Operą zmusiłem się i zainstalowałem u siebie. Mówic szczerze jestem mile zaskoczony i korzytsam z niej juz troche. Wydaje mi się, że trochę wolniej się strony ładują ale tę 1sek. mogę poczekać.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: Ptasiek » sob gru 02, 2006 7:18 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:07 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Qjawa » sob gru 02, 2006 7:39 pm

Z tymi filmikami to bywa różnie. Czasem też niektórych nie mogę otworzyć.


A spróbuj jeszcze to zainstalować: http://www.adobe.com/shockwave/download ... kwaveFlash
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: VooVoo » sob gru 02, 2006 8:06 pm

W Izbicy LAN??
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » sob gru 02, 2006 8:20 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:07 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » ndz gru 03, 2006 10:41 am

Jesli radiowe to LAN to spoko. Sam niewiem czy to LAN czy nie ale wydawało mi się że nie- stąd moje zdziwienie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Qjawa » ndz gru 03, 2006 1:32 pm

Dla nieznających tematu polecam trochę teorii:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sieć_bezprzewodowa

http://pl.wikipedia.org/wiki/Sieć_lokalna


U nas w Izbicy ten interneto to troche WLAN i troche LAN. Ale dobrze że jest :D:D:D. TP troszke leci z ludzi w balona i np: pozakładała PCM'ki na kablach i teraz nie chce ich zdemontować a jak wiecie(albo nie) to użądzenie powoduje niemożność korzytsania z neo.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: VooVoo » ndz gru 03, 2006 1:54 pm

Z tym problem był od lat. Ci co mają stare łącza mają problemy z podłączaniem do neostrady i ratują się radiowym bardzo u nas popularnym ale wg mnie kiepskim rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Qjawa » ndz gru 03, 2006 2:27 pm

Właśnie wydaje mi się, że jest to problem stosunkowo młodych łącz. TP podłanczając nowych użytkowników do swojej sieci telekomunikacyjnej stała się nygusem i nie ciągneli nowych kabli tylko cyk PCM i już 4 numery na jednym kablu mozna uruchomić. Walczyłem z nimi chyba 8 miesięcy aby mi to zdemontowali i nic. ponoć nie ma możliwości technicznych. A wiem że są bo rozmawiałem z instalatorami. Już mi ręce opadły i założyłem radiówke.
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: VooVoo » ndz gru 03, 2006 2:50 pm

U mnie akurat niebyło problemów- mam średnio młode łącza. Postaram się dowiedzieć coś w tym temacie.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Qjawa » ndz gru 03, 2006 8:49 pm

VooVoo, a co masz jakieś znajomości gdzieś w TP czy jak? Jak byś sie dowiedział czegoś konkretnego to był bym wdzięczny. U siebie też zdejmowałeś tę PCM'kę??
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: VooVoo » ndz gru 03, 2006 8:57 pm

U mnie nie było takich problemów. Podłączyli bez żadnych komplikacji.Podpytam przy okazji jak to jest.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Qjawa » śr gru 06, 2006 2:09 pm

OK, to czekam na jakieś bliższe info. A może Ty poprostu nie miałeś na swoim kablu PCM'ki, czy była i Ci bez problemu ją zdjeli? Jak to jest?
Obrazek
Awatar użytkownika
Qjawa
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 65
Rejestracja: sob kwie 08, 2006 3:37 pm
Lokalizacja: Oczywiście Izbica

Postautor: VooVoo » śr gru 06, 2006 4:08 pm

Pewnie nie miałem akurat u siebie, bo założyli mi bez problemów. Czasem Kujawa wystarczy z nimi się trochę pokłucić i pokrzyczeć i wtedy są bardziej życzliwi :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Ptasiek » pt gru 08, 2006 10:08 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:07 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: miras » sob gru 09, 2006 7:46 pm

U mnie nieraz też tak się robi tzn przestawiają się litery
też za bardzo nie wiem co to jest ? Wtedy wylogowuję program
i jest wszystko ok.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Arizona » sob gru 09, 2006 7:47 pm

Ptaśku, nie wiem tak do końca jak to jest z tymi ginącymi literkami, ale mnie kiedyś wypsiało kilka polskich znaków (nie wszystkie!!!).
Pogadałam z jakimś mądrym programowcem i zdiagnozował (na odległość, bo przez telefon mnie instruował co i jak mam sprawdzać i zmieniać), że to prawdopodobnie jakiś błąd IE (w Operze wszystkie literki wchodziły jak trzeba), który być może powstał, bo zastosowałam jakiś nieumyślny skrót z klawiatury.
Stanęło wówczas na tym, że gdy potrzebowałam bezwzględnie wszystkich polskich literek to korzystałam z Opery.
Najlepsze zostawiam na koniec : po ok. roku wszystkie literki wróciły na swoje miejsce :D
Czyli mogłam spokojnie w każdym miejscu je wystukiwać i ni w ząb do dzisiaj nie wiem, jakim cudem coś takiego było w ogóle możliwe! I jak to się stało, że "samo przeszło" :)
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Ptasiek » sob gru 09, 2006 7:55 pm

Ostatnio zmieniony pn gru 01, 2008 9:08 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: VooVoo » sob gru 09, 2006 8:32 pm

Literka też człowiek :lol: wybyła na wakacje :) U literek Arizony te wakacje trwały rok, oby u Ciebie Ptasiek wróciły szybciej :wink:
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Komputery

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość