Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Filmy

Obejrzałeś ciekawy film? Czytałeś z wypiekami jakąś książkę? Wpadła Ci w ręce dobra muzyczna płyta? Podziel się swoimi wrażeniami z innymi !!!!

Postautor: Sensor » wt mar 06, 2007 8:43 pm

Doskonały:)A jak Ci się podobała finałowa piosenka MIjaMAria?Latino styl
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » śr mar 07, 2007 9:31 am

Hannibal...oglądał ktoś?? Fabuła niezła, jeśli chodzi o krwawość to tak sobie(przynajmniej z punktu widzenia kumpla który jest fanem Lectera :P). Mi się podobał :)
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Gosiek » śr mar 07, 2007 11:42 am

Piosenka swietna;] Oglonie w tym filmi znalazlam malo rzeczy, ktore mi sie nie podobaly;] Bo jedynym bylo zbyt duzo wulgaryznow, ale za bardzo mi to nie przeszkadzalo;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » czw mar 22, 2007 10:16 am

Wpadł mi ostatnio w ręce "Ostatni krol szkocji". Bardzo fajny filmek.
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: blazej » śr kwie 04, 2007 2:22 pm

Polecam film 300, sporo przemocy, ale naprawdę warto!
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: mendel » śr kwie 04, 2007 2:49 pm

Dotychczas bardzo zainteresował mnie wstrząsający film Mela Gibsona ~~PASJA~~. Może ktoś oglądał go wiele razy ale ja obejrzałem go tylko raz i jestem pod welkim wrażeniem że ten film tak wspaniale odwzorowuje elementy EWANGELII. Nie wiem co inni o tym myślą... :roll:
Awatar użytkownika
mendel
chorąży
chorąży
 
Posty: 174
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:58 pm

Postautor: miras » śr kwie 04, 2007 7:47 pm

Oglądałem " Pasję" parę razy i muszę Ci powiedzieć szczerze Mendel,
że film dosyć interesujacy ale w rzeczywistości nie wiadomo jak to naprawdę było z tym krwawym biczowaniem.To jest wersja przedstawiona
przez Gibsona niby wg.Ewangelii.
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Miłosz » śr maja 02, 2007 2:11 pm

Polecam film pt."JOB czyli ostatnia szara komórka". Oglądałem go wczoraj i mi się spodobał :D
Miłosz
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 141
Rejestracja: ndz gru 03, 2006 7:58 pm

Postautor: Tali » czw maja 17, 2007 8:45 am

Ja tam polecam "Nosferatu" - jak ktoś lubi horrory. Świetny klimacik, o ile wiem to pierwszy nakręcony horror. Kino nieme, z 1922 roku. NOSFERATU - nie wymawiaj głośno tego imienia ! :lol:
Tali
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 6
Rejestracja: czw maja 17, 2007 6:58 am
Lokalizacja: Lubraniec

Postautor: Gosiek » pt sie 03, 2007 11:11 pm

moze mi ktos cos polecic??:) nie mam juz co ogladac... Ostatnio chyba obejrzalam prawie wszystkie nowosci w kinie... poczawszy na Death Proof, poprzez Milosc i inne nieszczescia, Shreka 3, Gang dzikich wieprzy, HP i zakon feniksa, moj najlepszy przyjaciel itepe... nie wiecie moze jaka jest sytuacja z wersja kinowa Simpsonow?? z gory dziekuje;]
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Jaszar » ndz wrz 09, 2007 8:25 pm

Obrazek

Film dokumentalny traktujący o fizyce kwantowej, biologi, psychiatrii ... do tego przepiękna grafika komputerowa i muzyka nadająca
nastrój. Film pokazujący że żyjemy w "matrixie" ale nie odzierający naszego świata z piękna.
Jeśli ktoś ma możliwość obejrzeć ten film to polecam , jest dostępny w necie z polskimi napisami . Opis filmu jest tutaj :
http://www.filmweb.pl/Film?id=200615

A pełny tekst z filmu :
http://www.jednymkursem.hg.pl/modules.p ... cle&sid=21

Film doczekał się kontynuacji min w postaci filmu "What the Bleep Down the Rabbit Hole" (również dostępny z napisami pl) .

Czy współczesna fizyka kwantowa nie jest bliższa poznania Boga niż niejedna religia ?
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » wt wrz 18, 2007 8:40 am

Podaję najnowsze zdjęcie z filmu " Władca Pierścieni "

http://www.uwaga.pl/photoFiles/0/big_th ... _aa_35.jpg
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Jaszar » ndz wrz 30, 2007 4:03 pm

Film "Next" powstał w oparciu o opowiadanie Philipa K. Dicka "The Golden Man". Magik Chris Johnson (Nicholas Cage) ma pewien sekret, który dręczy go od lat - widzi przyszłość z kilkuminutowym wyprzedzeniem. Mając dość badań, które przeszedł jako dziecko i zainteresowania rządu jego zdolnościami, ukrywa się w Las Vegas pod przybranym nazwiskiem wykonując tanie sztuczki i zarabiając niewielkie pieniądze na hazardzie. Ale kiedy grupa terrorystyczna grozi detonacją bomby nuklearnej w Los Angeles, agentka rządowa Callie Ferris (Julianne Moore) musi użyć wszystkich sztuczek, aby złapać Chrisa i nakłonić go do pomocy w powstrzymaniu kataklizmu.


Widziałem wiele filmów i większość z nich to "gnioty" ale ten spokojnie mogę polecić , niezłe kino akcji z zaskakującym zakończeniem :!: :wink:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Gosiek » ndz wrz 30, 2007 4:51 pm

A ja polecam filmy Gra i Wyznania gejszy:D
Naprawde:d oba sa swietne...

zeby tu nie spamowac:)
Po dzisiejszej wizycie w multi polecam rozniez film 'KATYN'.
Dla mnie bomba... poryczalam sie nawet, wiec to o czyms chyba swiadczy... niesamowite sceny, zapadajace na dluuugo w pamieci...
Mimo, iz film nie wszystkim sie podoba, warto go obejrzec i samemu stwierdzic.
Po co budować dom, w którym nie zamieszka miłość...
Gosiek
st. chorąży sztabowy
st. chorąży sztabowy
 
Posty: 223
Rejestracja: śr lis 22, 2006 9:04 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » czw paź 25, 2007 3:37 pm

1612 Smutnoye Vremya - the Time of Troubles. Film rosyjski gdzie głowna role grapolski aktor michał żebrowski. Filmp ropagandowy przedstawia POLAKOW jako: bandziorów, bezwględnych najezdzcow, katolickich synów szatana którzy pragna czystje krwi prawosławnego dzielnego mieszkańca MOSKWY ROSJI,tchórzy, złodziei, morderców czyli najgorsze zło świata jakie może być to LACH. Bitwa pod Moskwą -- to seria dwóch bitew stoczonych w dniach 1 i 3 września 1612 na przedmieściach Moskwy przez wojska polsko-litewskie pod dowództwem hetmana wielkiego litewskiego Jana Karola Chodkiewicza, z rosyjskim pospolitym ruszeniem Dmitrija Pożarskiego. Ten film pokazuje męstwo, honor i odwagę rosyjskiego żołnierza (oczywiście propaganda), film ma upamiętnić wygnanie POLAKOW z Moskwy. Kolejny film propagandowy PUTINA.


http://pl.youtube.com/watch?v=jFkJq6kuhpo

Wcale nie wiem, czy będę chciał obejrzeć całość.
:? :? :?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » pn gru 03, 2007 6:57 pm

Szrek 3 i 1/2

W necie pojawił się 20-to minutowy filmik o przygodach Szreka i jego rodzinki .
" Shrek The Halls" bo taki jest jego tytuł traktuje o ... Gwiazdce i wszystkim co się z tym wiąże (z amerykańskiego punktu widzenia oczywiście). Film jest w angielskiej wersji językowej :?
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Jaszar » ndz gru 09, 2007 5:05 pm

AVH / Alien Versus Hunter

JUŻ JEST :D ... DO D.....y Obrazek

NUDY NA PUDY :P ... STRATA CZASU :!: :evil:

Obrazek
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » ndz gru 09, 2007 6:48 pm

Tego Shreka widziałeś już może gdzieś na "peb'ie"?
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz gru 09, 2007 7:37 pm

Dokładnie tu :

http://peb.pl/filmy-animowane/205609-ra ... 007-a.html

nawet napisy ktoś dorzucił 8)

Obrazek
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » ndz gru 09, 2007 7:55 pm

dzięki!
8)
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kultura (m.in Muzyka, Film, Książka)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron