Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Trochę humoru :)

Duża porcja świetnych dowcipów, nadesłanych przez użytkowników.

Trochę humoru :)

Postautor: Arizona » wt paź 25, 2005 9:56 am

Francuzi o Polsce ....Tłumaczenie z francuskiego pisma "Rohtas"
"Oto znajdujemy się w świecie absurdu.
Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj brutalnie oderwany od wiekowych tradycji, który odbudował swoją stolice wg obrazów Canaletta, a stare miasto odtworzył jako nowe. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny trzech par butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy, a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj w którym koncesjami rządzą monopoliści. Kraj ze stolicą w której centrum stoją nowoczesne biurowce, oferujące pomieszczenia po 10-35 USD za metr kwadratowy. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Państwo, w którym można sobie kupić chodniki, postawić parkometry i płacić państwu tylko 10 procent podatku od zysku. Kraj w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy(!), gdzie otrzymanie paszportu do niedawna stanowiło problem, a mimo tego ponad 3,5 mln. obywateli rocznie wyjeżdża na wczasy za granicę. Jedyny kraj byłego bloku socjalistycznego, w którym obywatelowi wolno posiadać dolary, choć nie wolno mu ich kupić ani sprzedać poza bankami i kantorami. Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, a z ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.
Polacy ! Jak wy to robicie?"

Tak może być tylko w Polsce, prawda? :P
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: blazej » wt paź 25, 2005 11:29 am

Prawda :lol: Mam tylko nadzieję, że średnia płac krajowych pójdzie do góry i nie będziemy jej przeliczać na pary butów :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: lobos69 » wt paź 25, 2005 9:04 pm

Temat ma tytuł "troche humoru", ale jak tak się zastanowić to szczera prawda :? nie wiadomo tylko czy się śmiać czy płakać? :( optymistycznym akcentem jest to, że Polacy są bardzo zaradni i wszędzie na świecie dadzą sobie radę :lol:. I tak należy trzymać 8). Pozdrowienia dla Arizony :wink: . Kim Ty jesteś tajemnicza Damo :P :?: Może napiszesz coś więcej o sobie? A może Błażej kiedyś zrobi zjazd i się spotkamy? :oops: Pozdrawiam i czekam na więcej humoru :wink: Pośmiać się dobra rzecz :lol: nawet jeżeli śmiejemy się z samych siebie :roll:
Ostatnio zmieniony sob paź 29, 2005 9:12 am przez lobos69, łącznie zmieniany 1 raz
Nie odkładajmy seksu na starość:).Każde pieniądze są dobre nawet te najbardziej brudne;-))!!!!!!!!!!!
lobos69
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 20
Rejestracja: wt paź 18, 2005 9:01 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: blazej » wt paź 25, 2005 10:43 pm

lobos69 pisze:Pozdrowienia dla Arizony :wink: .Kim Ty jesteś tajemnicza Damo :P :?: Może napiszesz coś wiecej o sobie?


Dobre pytanie, Lobos :D Tak swoją drogą to ja Waszych imion nie znam, jak nie chcecie ich podawać publicznie, to wyślijcie je chociaż na priva, będzie mniej sztywno, tak mi się wydaje :wink:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Płaszcz

Postautor: Arizona » śr paź 26, 2005 5:46 am

"W przepełnionym tramwaju siedzi blady, siny wymęczony student. Pod oczami sine cienie, przez lewą rękę przewieszony płaszcz.
Wsiada staruszka. Student ustępuje jej miejsca i łapie się uchwytu. Staruszka siada, ale zaniepokojona przygląda się studentowi:
- Przepraszam, młody człowieku! To bardzo ładnie że ustąpił mi pan miejsca, ale pan tak blado wygląda. Może pan chory? Może... niech lepiej pan siada. Nie jest panu słabo?
- Ależ nie, nie! Niech pani siedzi. Ja tylko, widzi pani, jadę na egzamin, a całą noc się uczyłem bo mam średnią 4,6 i chcę ją utrzymać.
- No to może da mi pan chociaż ten płaszcz do potrzymania?
- A, nie! Nie mogę! Zresztą to nie jest płaszcz. To kolega. On ma średnią 5.0. "

Tak jakoś mi się w kwestii studiowania przypomniało :D
Bo chyba i Błażej i Lobos coś o studiowaniu wspomnieli :wink: i to w Toruniu!!! :roll:
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: blazej » śr paź 26, 2005 11:42 pm

Świetny kawał :D
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Na choroby ...

Postautor: Arizona » śr lis 09, 2005 9:00 am

Pani Stasia była organistką w kościele, miała już prawie 80 na karku. Pewnego razu wpadł do niej pastor omówić szczegóły jakiejś kościelnej uroczystości. Pani Stasia zaprosiła duchownego do pokoju gościnnego i zaoferowała mu herbatkę.
Pastor usiadł sobie wygodnie w stylowym fotelu, tak, że przed nim stały stare organy Pani Stasi.
Ku wielkiemu zdziwieniu pastora, na organach tych stała szklanka wypełniona wodą, a co jeszcze bardziej zaniepokoiło pastora to fakt, że w szklance tej pływała prezerwatywa. Jak Pani Stasia wróciła z herbatką zaczęła się rozmowa.
Pastor chciał jakoś delikatnie zacząć rozmowę o szklance wody i kondomie w niej pływającym, ale mu się nie udawało, więc postanowił zapytać wprost:
- Pani Stasiu - tu wskazał na nieszczęsną szklankę.
- Ooo tak, dobrze, że pastor pyta. Czyż to nie wspaniałe? Szłam sobie raz przykościelnym parkiem i znalazłam tę małą paczuszkę na ziemi. Instrukcja na opakowaniu wyraźnie mówiła, że należy umieścić na organie, zapewnić, by było wilgotne to ochroni przed roznoszeniem się chorób. I wie pastor co ... przez całą zimę nie miałam przeziębienia. :) :) :)
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: blazej » pn lis 14, 2005 1:13 am

Świetny :D
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Gdzie jest dolar?

Postautor: Arizona » pn lis 14, 2005 1:56 pm

Być może to już znacie .... :D :D :D :
"Trzech gości w hotelu zadzwoniło po room servis i zamówiło dwie duże Pizze. Delivery boy wkrótce je dostarczył razem z rachunkiem na $30,00. Każdy z gości dał mu banknot $10,00 i chłopak wyszedł. Na razie wszystko jasne. Kiedy delivery boy daje kasjerowi te $30,00 ten mówi mu, że zaszła pomyłka. Rachunek powinien być tylko na $25,00, a nie na $30,00. Kasjer daje chłopakowi pięć banknotów $1,00 i mówi mu żeby zaniósł je z powrotem trzem gościom, którzy zamówili pizze. Na razie wszystko OK. W drodze do ich pokoju chłopak wpada na pewną myśl. Przecież oni nie dali mu napiwku, więc kalkulując iż i tak nie da się podzielić tych $5,00 na trzy równe części, on zatrzyma sobie $2,00 jako napiwek, a im zwróci $3,00 . Jak dotąd wszystko all right. Chłopak puka w drzwi i jeden z gości otwiera. Chłopak wytłumaczył jaka zaszła pomyłka i daje mu $3,00 po czym odchodzi ze swoimi $2,00 napiwku w kieszeni.


Teraz zaczyna sie zabawa!
Wiemy, że $30-$25=$5 Co nie?
$5-$3=$2 Prawda? No to w czym jest problem? Wszystko się zgadza?

Niezupełnie. Odpowiedzcie na to:
Każdy z trójki gości dał początkowo $10,00.
Każdy dostał z powrotem $1,00 reszty. To oznacza, że każdy zaplacił $9,00 co pomnożone przez 3 daje $27,00.
Delivery boy (czyli "chlopak" zatrzymał sobie $2,00 napiwku. $27,00 plus $2,00 równa się $29,00.

Gdzie do jasnej jest jeszcze jeden dolar?"
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Arizona » pt lis 25, 2005 7:20 am

Hrabia po dłuższym pobycie za granica wraca do swoich posiadłości. Na dworcu czeka na niego zaprzęg koni i wierny sługa Jan.
- No i cóż tam zdarzyło się nowego we dworze podczas mojej nieobecności Janie?
- Nic nowego Jaśnie Panie... no może tylko to że Azorek zdechł.
- Azorek ?! Mój ulubiony pies? Jak to się stało?
- Ano nażarł się końskiej padliny to i zdechł.
- A skąd we dworze końska padlina?
- Konie się poparzyły to zdechły.
- Jak to konie się poparzyły ??... Od czego?
- Od ognia Panie jak się stajnia paliła.
- A kto podpalił stajnie?
- Nikt od płonącego dworu się zajęła.
- Na miłość boską to i dwór spłonął? Jakim sposobem?
- Ano po prostu. Świeczka przy trumnie teścia Pana hrabiego się przewróciła i firany się zajęły.
- Och! A czemu mój teść umarł?
- Bo Jaśnie Pani uciekła z tym oficerem co się z nim od trzech lat spotykała.
- Spotykała się od trzech lat?! To przecież nic nowego!
- Właśnie mówiłem Jaśnie Panie że nie zdarzyło się nic nowego. :wink:
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Arizona » pt lis 25, 2005 7:34 am

-Czym się różni początkujący programista od doświadczonego?
-Poczatkujacy programista myśli, że kilobajt to 1000 bajtów, a doświadczony nie może uwierzyć, że kilometr to nie są 1024 metry. :D :D :D
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: Aga » śr gru 28, 2005 5:15 pm

Trwa ostra imprezka na Księżycu. W pewnej chwili ktoś
mówi: - Wiesz co, Armstrong? Niby wszystko się zgadza...
Rozpaliliśmy grilla, jest wódeczka, piweczko, są kobitki,
ale jakoś ... atmosfery nie ma....
Aga
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 22, 2005 8:43 am
Lokalizacja: centrum kraju

Postautor: Aga » śr gru 28, 2005 5:17 pm

Rozmawiają dwa pączki:
- Wiesz co, złożyłem papiery na SGH
- I co, przyjęli cię ??
- No coś ty, pączka! ???
Aga
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 22, 2005 8:43 am
Lokalizacja: centrum kraju

Postautor: Aga » śr gru 28, 2005 5:21 pm

Piekny lipcowy dzień.
Las, w lesie cisza. Słycha ćwierkanie ptaszków,
gdzieniegdzie przebiegnie zajączek, sarenka,
w tle słycha leniwe stukanie dzięcioła.
Sielanka, idylla.
Wtem z głębi lasu wyłania si potężna chmura kurzu.
Widac, że jakiś tabun przebiega rozpędzony przez las.
Zające uciekają do swych nor. Zwierzęta w popłochu
uciekają. Tabun biegnie z wielką prędkością przetaczając
się przez las, nic nie widać, pył i kurz wszystko
zasłania.
Aż wreszcie tabun dobiega do leśnej polanki. Zatrzymuje sie
tam. Kurz powoli opada.
I nagle okazuje się , że cała polanka jest
wyściełana.....JEŻAMI.Cała polanka grafitowa.
Wszystkie sapią i ciężko oddychają, są zmęczone.
Tylko jeden jeż, który prowadził cały tabun lekko się
uśmiecha, ale cały czas próbuje złapac oddech.
Odycha, odycha, myśli i wreszcie w zachwycie:
-prawie JAK KONIE !!!

to mój ulubiony; ile razy go sobie nie przypomnę zawsze mnie smieszy
Aga
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 22, 2005 8:43 am
Lokalizacja: centrum kraju

Postautor: Aga » śr gru 28, 2005 5:26 pm

Telewizja radziecka kręci film o dobroci Stalina.
Do Stalina podchodzi dziecko:
- Wujek! Daj cukierka!
Stalin:
- Zjeżdzaj gówniarzu
W tym momencie kamera najeżdża na wielką planszę z
napisem:
A MÓGŁ ZABIĆ!
Aga
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 22, 2005 8:43 am
Lokalizacja: centrum kraju

Postautor: Aga » śr gru 28, 2005 5:28 pm

mam cichą nadzieję, że chociaz troszeczkę Was rozbawiły; znalazłam prawdziwa kopalnię kawałów i chciałam sie podzielić :)
Aga
starszy szeregowy
starszy szeregowy
 
Posty: 19
Rejestracja: sob paź 22, 2005 8:43 am
Lokalizacja: centrum kraju

Postautor: Arizona » śr gru 28, 2005 7:36 pm

Brawo Aga!!!! Mnie rozbawiły do łez :D :D :D
Masz je z jakiejś naprawdę przedniej kopalni :) Jak dla mnie możesz ich zapodać więcej :P :P :P :lol: :lol: :lol:
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: blazej » pt gru 30, 2005 2:02 pm

Kawały przednie, mnie rozbawił najbardziej ten o Stalinie :lol:
Izbica Kujawska Online
URL: www.izbica-kujawska.com (dodatkowy: www.izbica-kujawska.pl)
e-mail: kontakt@izbica-kujawska.com

Obrazek
Awatar użytkownika
blazej
Administrator
Administrator
 
Posty: 485
Rejestracja: pt sie 01, 2003 10:25 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska/Toruń

Postautor: Tomek » ndz sty 01, 2006 10:52 pm

Po mocno zakrapianej imprezie,facet budzi sie w swiom lozku,umyty przebrany w pizame,zona przy nim biega na najwyzszych obrotach.
Nie bardzo rozumie co sie dzieje,zazwyczaj zona po takiej popijawie wyzywala na czym swiat stoi.
Idzie wiec do sypialni syna i podpytuje go co sie stalo zeszlej nocy.
-Wiesz tata,gdy wrociles nad ranem,pijany jak bela, matka chciala ci pomoc sie rozebrac
- i co -pyta ojciec
-wydarles sie na nia-odparl syn- Spadaj dziwko! Jestem zonaty :D
Tomek
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 9:42 pm
Lokalizacja: Francja

Desperatka ....

Postautor: Arizona » czw sty 19, 2006 11:21 am

Zdesperowana dziewczyna stoi na nadbrzeżu i chce popełnić samobójstwo. Widzi to młody marynarz, podchodzi do niej i mówi:
- Nie rób tego! Zabiorę cię na pokład naszego statku, ukryję, przemycę do Ameryki i zaczniesz nowe życie. Przez cały rejs będę cię karmił, będę ci dawał radość, a ty będziesz mnie dawać radość. Jeszcze nie wszystko stracone...
Dziewczyna, jeszcze pochlipująca z cicha, postanowiła dać sobie jeszcze jedną szansę i poszła z nim na statek.
Jak obiecywał tak zrobił - ukrył ją pod pokładem, raz na jakiś czas podrzucał jej kanapkę, jakiś owoc lub coś do picia, a całe noce spędzali na miłosnych igraszkach.
Sielankę przerwał kapitan, który pewnego dnia odkrył kryjówkę dziewczyny.
- Co tu robisz? - zapytał surowo.
- Mam układ z jednym z marynarzy. Zabrał mnie do Ameryki, karmi mnie, a ja mu pozwalam robić ze mną, co chce.
Mam nadzieję, że kapitan go nie ukarze?
- Nie - odpowiedział kapitan.
- Chciałbym jednak, żebyś wiedziała, że jesteś na pokładzie promu Wolin - Świnoujście - Wolin
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Następna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron