Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Złote myśli (ale raczej głupawe).

Duża porcja świetnych dowcipów, nadesłanych przez użytkowników.

Postautor: Ptasiek » ndz mar 25, 2007 7:01 pm

Jak mi się żyje w państwie prawa, sprawiedliwości, samoobrony i polityki prorodzinnej? Ja się generalnie bardzo cieszę z obecnej sytuacji, wychodzę bowiem z założenia, że im bardziej ta banda niedouczonych dyletantów się rozpędza tym mocniej w końcu prz(censored)i o ścianę.

***
31-letni ekolog z Częstochowy został ranny w wyniku upadku z drzewa w obozie Greenpeace w dolinie Rospudy koło Augustowa (podlaskie). Spadł z wysokości kilku metrów.
…widocznie dojrzał.


***
Moj kot rozwalił swoje dupsko na moim zeszycie do niemieckiego
Wyraźnie ma ten język tam gdzie ja...


***
Dalej mam katar.
Mój nos działa w zasadzie jak neostrada. W nocy transfer trochę się zwiększa...


***
Te całki nic mi nie mówią.
Zmienię prochy… to może zaczną gadać?


***
Dziwne. Wyspałem się inaczej, niż sobie pościeliłem.

***
Jak ma się nazywać polska wersja edubuntu i kubuntu?
Łubudubuntu.


***
Mundurek dla Giertycha - długie rękawy zawiązane na plecach.

***
Mundurek dla Giertycha - długie rękawy zawiązane na plecach.

***
Ponoć nigdy nie odmawia się człowiekowi na kacu i w potrzebie.
Dlatego często wpadnę gdzieś w potrzebie i bez kaca a wychodzę bez potrzeby i na kacu...


***
Głupie pytania.
Jaki jest synonim słowa synonim?
albo jeżeli do teflonu nic sie nie przykleja, to jak przyklejono go do patelni?
Mam zamiar kupić sobie nowy bumerang. W jaki sposób mam się pozbyć starego?
Dlaczego nie produkuje się samolotów z tego samego materiału, co czarne skrzynki do samolotów?
Jakiego koloru jest kameleon, gdy się przegląda w lustrze?


***
jakie są "domowe" sposoby sprawdzania czy telefon jest na podsłuchu?
Zadzwoń do koleżanki, że ugotowałaś kota na obiad i obserwuj domowników.




(to jest niby z "bash'a, ale solidnie pozmieniane.)
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » wt kwie 03, 2007 12:17 pm

"Twoja Komórka" 04/2007 str. 54 test telefonu Samsung X520
Zalety :
- ładny wygląd
-ergonomiczny kształt
-śmieszna reklama w TV

Mumio is the best ! :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » wt kwie 03, 2007 6:42 pm

Zastanawiając się nad kolejnym wyborem "złotych i całkiem mocno głupawych myśli" pozwoliłem sobie poszukać laueatów Srebrnych ust Trójki.

http://www.trojkofan.trojka.info/srebrne.html


To lepsze od moich poszukiwań na portalach z humorem :lol: :lol: .
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » pt kwie 13, 2007 8:13 pm

Chcesz pracować w spokoju ..........
nie wyprzedzaj szefa w ... rozwoju
czyli z życia wzięte :lol: :lol: :lol:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » ndz maja 13, 2007 3:08 pm

Ze zdumieniem dzisiaj w niedzielne przedpołudnie poczytałem sobie co nieco naszego najznakomitszego komediopisarza. Przyczyną zdumienia jest sprzeczność jaka pojawiła się w moim dotychczasowym odbiorze Fredry. Otrąbiono wszak, że po Konfederacji Barskiej zdziwaczał i nic ważnego nie stworzył. Oto próbka tego "nic ważnego":


Gdy śmiech w zwyczaj przechodzi,
Fałsz lub głupotę dowodzi.

****

Gdzie interes dmucha,
Przyjaźń krucha.

***

Stary amant jak piec stary:
Dużo swędu, mało pary.

***

Ciężkie, mospanie, powietrze
- Kiedy z tchórzem tchórz się zetrze.

***

Rybie nigdy dosyć wody,
Zawistnemu cudzej szkody.

***

Gdyby małpa drapieżność wyssała z swym mlekiem,
  Niezawodnie byłaby człowiekiem.

***

Kto wdzięczności wierzy,
Łbem w ścianę uderzy.

***

Chociażbyś miał zginąć,
Musisz z prądem płynąć.

***

Kto kadzidłem przesadzi,
Zasmrodzi, nie zakadzi.

***

Od fałszywego mędrca uchowaj nas, Panie!
  Jeden za sto głupców stanie.




Jeśli takie epigramy pisze dziwak to kto pisze normalnie?

źródło: http://www.ebook.pl/index.php?t=ebookdownload&p=l
( na stronie do pobrania legalnie i za darmo ładne kilkaset książek polskiej i obcej klasyki)
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » sob cze 16, 2007 11:57 am

DLACZEGO do niektórych szybciej dostarczą pizzę niż dojedzie pogotowie ratunkowe?

DLACZEGO miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych jest również przy lodowisku?

DLACZEGO ludzie do podwójnego Cheeseburgera, dużej porcji frytek zamawiają Colę Light?

Poza tym zapewne nie zadawałeś sobie pytania:

Dlaczego kobiety nie nakładają tuszu do rzęs z zamkniętymi ustami?

DLACZEGO słowo „skrótowiec” jest tak długie?

DLACZEGO żeby zamknąć WINDOWS trzeba nacisnąć na przycisk „START”?

DLACZEGO sok cytrynowy zawiera sztuczne aromaty a produkty dla pralek zawierają naturalny sok cytrynowy?

DLACZEGO nie ma pokarmu dla kotów o smaku myszy?

DLACZEGO pokarm dla psów posiada ulepszony smak, kto to przetestował?

DLACZEGO igły do zastrzyków eutanazyjnych są sterylizowane?

Każdy pewnie zna „Black Boxes“ w samolotach.

DLACZEGO samoloty nie są budowane z tego samego materiału?

Jeżeli latanie jest tak bezpieczne, DLACZEGO hala przylotów nazywa się „TERMINAL” ( w medycynie termin oznaczający fazę tuż przed śmiercią )?

DLACZEGO naciska się coraz mocniej na guziki pilota telewizyjnego zamiast wymienić baterie?

DLACZEGO pierzemy ręczniki; czyż nie zakładamy, że jesteśmy czyści jak się w te ręczniki wycieramy?

DLACZEGO piloci Kamikaze nakładają kaski ochronne?

Czy analfabeci cieszą się z zupy literowej ( z makaronem-alfabetem )?

Skoro człowiek odkrył, że krowy dają mleko, czego jeszcze szuka?

Jeżeli w słowniku jest źle umieszczone słowo, skąd to wiadomo?

DLACZEGO Noe nie rozwalił tej pary komarów?

DLACZEGO owce nie wybiegają na deszcz?

Jeżeli kupię sobie nowy bumerang, jak mam wyrzucić stary?

DLACZEGO instytucje, które są otwarte 24h mają klucze?

DLACZEGO wróciłem z urlopu?
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: miras » ndz cze 17, 2007 12:27 pm

Do władzy dochodzi się na ogół nie tyle dzięki własnemu rozumowi, ile dzięki wytrwałej głupocie przeciwnika.

Być głupim, samolubnym i cieszyć się dobrym zdrowiem to trzy warunki szczęścia, ale gdy brak głupoty, wszystko inne nie ma znaczenia.

Nie ma nic wstrętniejszego nad politykę. Ogłupia i denerwuje ludzi. Rozwija się przy tym i kształci kosztem życia. Przez i dla niej upada sztuka i nauka. Ideały żyjące prawdą i pięknem nie znoszą hec karkołomnych!
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Sensor » śr cze 20, 2007 6:48 am

Na świecie dojrzały facet mieszkający z mamą, bez żony, konta w banku i prawa jazdy jest zerem - w Polsce - premierem..
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » śr cze 20, 2007 7:28 am

Było
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Dyslektyk » śr cze 20, 2007 8:12 am

Dwóch ludzi patrzyło przez te same kraty. Jeden ujrzał kałużę, a drugi gwiazdy.

Bogowie, którym służymy, rzeźbią swoje imię na naszej twarzy.

Krzep się i miej wiarę we własne siły,
bo zwyciężają tylko silni i ufni.




Powiedziałem i zbawiłem duszę moją[u]
[/u]
Awatar użytkownika
Dyslektyk
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 53
Rejestracja: pn maja 28, 2007 8:30 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Sensor » śr cze 20, 2007 6:29 pm

VooVoo pisze:Było

GDZIE? Na naszym forum?
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: VooVoo » śr cze 20, 2007 7:55 pm

Nasi weseli politycy>ostatni post(zuza). Ale spoko- dobry żart dwa razy nie zaszkodzi :wink:
Awatar użytkownika
VooVoo
kapitan
kapitan
 
Posty: 384
Rejestracja: śr sie 13, 2003 7:59 pm

Postautor: Sensor » czw cze 21, 2007 7:17 am

A, to nie czytałem - muszę nadrobić. Pozdrawiam
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » wt cze 26, 2007 7:33 am

dziś krótko,ale dosadnie:

- Komunizm jest jedynym ustrojem sprawiedliwości społecznej gwarantującym szczęście obywateli.


- Hitler jest najwybitniejszym przedstawicielem ruchu socjalistycznego, któremu udało się zrealizować wiele punktów programu wyborczego, dzięki czemu Niemcom żyło się dostatnio.


_ Stalin uwolnił narody Europuy Wschodniej od jarzma kapitalizmu uszczęśliwiając bratnie narody światłem socjalizmu realnego.


Tw druga myśl chyba jest najtrafniejsza :wink: .
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Kojak » wt cze 26, 2007 8:44 am

Fakt :) Niemców to może i uszczęśliwił :?
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Ptasiek » sob lip 28, 2007 8:15 pm

Trzeba zrobić tak:
1. wejdź na stronę: http://www.translate.ru/
2. w panelu po lewej kliknij: ABC Перевод текста
3. w wyświetlonym okienku dialogowym wpisz tekst
4. "our cat gave birth to three kittens - three whites and one black"
5. klikamy przycisk "pieriewiesti"

:twisted: :twisted: :D :D :twisted: :twisted:
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Krespin » ndz lip 29, 2007 8:31 pm

Ciekawe do kogo białe były podobne - do Kaczorów ? :lol: :lol: :lol:
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: Ptasiek » wt lip 31, 2007 7:56 pm

Mirosław Salwowski pisze:Lipiec 2037 roku. Cała Polska oczekuje na występ weterana i klasyka rocka, sir Marylina Mansona i jego kapeli. Zauważalne jest to po entuzjastycznych doniesieniach polskich mass mediów, rozpływających się w dreszczach emocji przed wielkim występem Mansona. „Wprost”, istniejący od przeszło pół wieku tygodnik o konserwatywnych tendencjach, zamieszcza opinie polityków, publicystów i aktorów na temat twórczości Marylina Mansona i jego zespołu. Stefan Owadołapny, senator PO: „Ich koncert w Warszawie, w 1999 r. miał znaczenie symboliczne. Pamiętam, jak w pokoju w akademiku spotkaliśmy się z kolegą, który był na tym koncercie. Opowiadał, a my siedzieliśmy w osłupieniu.”. Tadeusz Ruchliwy, poseł PiS: „To moja muzyka. Pełna ciepła, niekiedy ostra, ale zawsze mająca w sobie wiele piękna. A sam Marylin Manson? Mimo że, podobnie jak ja, coraz starszy, wciąż otwarty na zmiany, ten sam więc, ale nie taki sam (...) Przepraszam, muszę kończyć. Dzwonią do mnie z Radia Maryja z prośbą o wypowiedzenie paru słów na temat moralnego upadku młodzieży”. Bartłomiej Muszewski, redaktor jednego z konserwatywno-monarchistycznych portali internetowych: „Po Iron Maiden to moja ulubiona muzyka. Jeśli ktoś nie zna płytki <Holy Wood> to ja bym mu nie dał matury”. Magdalena Kłująca, redaktor muzyczny katolickiego Radia Józef: „Byłam na ich koncercie w 1999 roku. Po prosto miodzio”.
Przychodzi dzień koncertu. Marylin Manson, mimo, że ma już ok. 70-tki, nadal żwawo biega po scenie, wyśpiewując, co lepsze hity z jednej ze swych kultowych płyt pt. „Antichrist Superstar”. Odziany w T-shirt z napisem “Zabij rodziców” Manson wygląda zupełnie jak za starych dobrych czasów, to znaczy, gdy on i jego kumple z zespołu byli jeszcze młodzikami. I pomyśleć, że jeszcze przed 40 laty kapela Marylina Mansona wywoływała szereg kontrowersji. Kilka stanów w USA zabraniało mu występów. Przed koncertami Mansona odbywały się pikiety chrześcijańskich fundamentalistów. Niejedna konserwatywna organizacja przestrzegała zaś w swych anonsach przed dzikimi ekscesami tej kapeli. Szok wywołany twórczością Marylina Mansona szybko jednak minął. W końcu, jakby nie patrzeć, wielu rockmanów zachowywało się podobnie, a czasami nawet gorzej od Marylina Mansona. Patrząc na twórczość takich ludzi i kapel jak: The Beatles, Rolling Stones, Jimi Hendrix, Jimi Morrison, Black Sabbath, Alice Cooper, Led Zepelin, AC/DC, Kiss, Diamanda Galas, Metalica, Madonna, Slayer, można by w zasadzie znaleźć wszystko to, czym Marylin Manson na (względnie krótko) szokował lata 90-te ub. wieku. Słowem, twórcy kanonu pop-rocka mieli na swym koncie: skrajną niemoralność, libertynizm, okultyzm, bluźnierstwa, ataki na chrześcijaństwo, związki z satanizmem. Niczym dziwnym nie było więc, iż Marylin Manson, totalny nihilista, honorowy kapłan satanistyczny, niszczący na swych koncertach Biblię, ukazujący w teledysku małpę skaczącą po krzyżu, zwący siebie „królem zła”, w miarę szybko zdobył uznanie tłumów oraz podziw pop-kulturowego establishmentu. Także konserwatywnej części społeczeństwa nie zajęło zbyt wielu czasu, by oswoić się z Marylinem Mansonem. Przywiązanym do tradycyjnych wartości rodzicom powiedziano, iż ten satanizm owego rockmana to tylko marketingowa ściema, a w końcu jak byli młodzi, oni też słuchali Stonesów, dlaczego mieliby by odbierać swym pociechom delektowania się muzyką Mansona. Tak też szybko w wielu domach obok „Radia Maryja” można było usłyszeć dobiegające z pokoju nastolatków wycie Marylina Mansona, a obok obrazów przedstawiających Pana Jezusa i Najświętszą Panienkę, wisiały plakaty ze zdjęciem tegoż rockmana. Dalej przed Marylinem Mansonem i jego kumplami była już tylko droga zaszczytów i honorów. Byli oni przyjmowani przez prezydentów i królów. Ostatecznie, wszyscy członkowie tego zespołu zostali przyjęci na specjalnej audiencji przez królową brytyjską, która nadała im tytuły arystokratyczne.


Ciąg dalszy tego wspaniałego tekstu: http://salwowski.msza.net/m/pub/marylin ... l8221.html
:P :lol: :P :lol: :P
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Sensor » ndz sie 05, 2007 11:16 am

Nowa definicja słowa "ironia losu":
- Grupa ortodoksyjnych Żydów na siłę próbująca dostać się do obozu w Majdanku.
Droga długa jest, nie wiadomo, czy ma kres...
Awatar użytkownika
Sensor
porucznik
porucznik
 
Posty: 323
Rejestracja: pn paź 02, 2006 9:40 am
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » czw sie 09, 2007 8:06 pm

Polska zarejestrowała kolejny produkt regionalny: alkohol Ziobrówka. Jest to słaby adwokat na kaczych jajach.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

PoprzedniaNastępna

Wróć do Humor

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron