Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Wodociągi w Izbicy.

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Wodociągi w Izbicy.

Postautor: Amba » pt cze 29, 2007 6:52 am

Skandal wokół wodociągów trwa. Dwie zarwane studnie do których leją się szczyny wraz z bakteriami coli i salmonelli pomieszane z zimnolubnymi sinicami. To wszystko pompuje się w sieć i barany z Izbicy niech se to piją. Szczerbol sobie na bloku gdzie mieszka za państwowe pieniądze założył filtry i jego problem bezpieczeństwa nie dotyczy. Chyba od wczoraj szczerbate pieski próbują zakładając komitet w sprawie ratowania izbickich wodociągów zwalić odpowiedzialność za zaistniałą sytuację na Bajornego. Tymczasem Bajorny bezskutecznie znając powagę sytuacji zabiega o pieniądze na nowe studnie już od kilku lat. Bezskutecznie.
Sanepid zna sytuacje w izbicy. Jakimś cudem wydał zgodę na dalszą dystrybucje wody na trzy miesiące. Ciekawa jestem kto przyjmie na siebie winę za powikłania zdrowotne mieszkańców Izbicy. Bajorny nie ma pieniędzy na cokolwiek. Inwestycje obliczone na 8% akumulację pracują już około 30 lat bez remontu. Zgniły ze starości, a Szczerbol zamiast wybudować nowe studnie kasę oddał do Warszawy. Na mieście rozgłasza: Bajorny musi odejść.
"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić..." - Piłsudski

"Nie można perfumować łajna, wystarczy wyczyścić oborę".
Awatar użytkownika
Amba
starszy kapral
starszy kapral
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz lis 26, 2006 9:48 pm

Re: Wodociągi w Izbicy.

Postautor: kokeszko7 » pt cze 29, 2007 12:13 pm

Amba pisze:Sanepid zna sytuacje w izbicy. Jakimś cudem wydał zgodę na dalszą dystrybucje wody na trzy miesiące.


Chyba wszyscy wiedzą co to może być za cud :wink: To wszystko to jedna BANDA I WODOROSTY !!!



A może by tak nasz Pan Burmistrz pomyślał o jakiś beczkowozach :wink: jak to sie właśnie dzieje w Bystrzycy Kłodzkiej? Tam też odkryto bakterie coli :( Właśnie przed chwilą wyczytałem w necie
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Ptasiek » pt cze 29, 2007 7:00 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 8:13 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: kokeszko7 » pt cze 29, 2007 7:11 pm

O niczym takim nie słyszałem ani nie widziałem...
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: goodboy » pt cze 29, 2007 7:46 pm

Ambo masz w pełni rację. Bodzio wiedząc jak kiepska jest izbicka woda z kranów, kazał założyć filtr przy ujęciu na Szkolnej w ten sposób, że oczyszczona woda płynie również do jego mieszkania. Nie ma się więc czym przejmować, a plebs niech się truje. Celowo chce zwalic winę na Kałużnego, żeby się go szybko pozbyć, bo następca już drepce niecierpliwie nóżkami. I wtedy zapewne kasa na nową studnię zaraz się znajdzie. Ciekawe ile dzieci w tym czasie trafi do szpitala ze sraczką???
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Kojak » pt cze 29, 2007 8:25 pm

Ptasiek pisze:Jeśli to tylko plotka


To nie jest tylko plotka Ptaśku. Osobiście tą ulotkę czytałem. Dzisiaj Przemek Nowicki roznosił po Izbicy, a nawet jest wywieszony komunikat w kiosku na przystanku PKS.
ciekawe tylko dlaczego jeszcze na wsiach nie został ten komunikat rozesłane :?: Chyba uznano, że ludzie na wsi są gorsi :? :x
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Kojak » pt cze 29, 2007 8:27 pm

***
Ostatnio zmieniony sob cze 30, 2007 9:17 pm przez Kojak, łącznie zmieniany 1 raz
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: aro » pt cze 29, 2007 11:01 pm

Jestem oburzony powstałą sytuacją !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jak to sobie wyobraża Pan Burmistrz ??????????

To co ? teraz mam jeździć do Lubrańca po wodę aby wykąpać swoje dzieci ???

Moim zdaniem to przestępstwo - świadome narażanie życia ludzkiego na niebezpieczeństwo. Jak można narażać bezbronne istoty na potencjalne choroby, a tym bardziej jestem oburzony, że żadna informacja nie dotarła do mieszkańców wsi. Czy my wieśniacy Panie Burmistrzu to drugi gatunek? Nie dość, że nie mamy dróg, te polne dziurawe ścieżki (2m szerokości) nawet nie są odśnieżane to na dodatek jak bydło skazani jesteśmy na choroby skóry i nie tylko przez czyjeś partactwo. Cóż nam z oszczędności półmilionowej jak będziemy zdychać w brudzie i smrodzie.

W dupie mam taką demokracje, w dupie mam wolność wypowiedzi.

Jeśli dla gospodarza nie ma istoty sensu życia swojego stada to na cholerę nam życie ??? Powybijać jak stonkę, kury w przypadku ptasiej grypy czy trzodę w przypadku włośnicy.

Tylko na cholerę gospodarz skoro stado rozpierzchło się i nie chcę przywódcy.

Burmistrzem się bywa, człowiekiem i mieszkańcem się jest !!!

A może ja zostanę Burmistrzem w następnej kadencji
:lol: :wink:
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » sob cze 30, 2007 9:17 am

aro pisze: a tym bardziej jestem oburzony, że żadna informacja nie dotarła do mieszkańców wsi.


Przecież w Izbicy też nikt o tym nie wie. Gdyby Kojak nie napisał tu o informacji w kiosku na przystanku to guwno byśmy wiedzieli. A ta informacja jest na małej karteluszce że trudno nawet ją zauważyć. W dodatku jest podpisana przez p. Kałużnego a nie burmistrza! Przecież takie kartki powinny być rozwieszone na każdym słupie lub drzewie a nie w kącie! Może to w ramach oszczędności gminnego papieru :wink:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: goodboy » sob cze 30, 2007 9:37 am

Aro zgodze się z tobą, postawa burmistrza jest w tej kwestii oburzająca. W ten sposób najlepiej udawadnia gdzie ma swoich wyborców.... Taka informacja powinna być rozpowszechniana przez wszystkie gminne instytucje. Myśleli, że im się upiecze inteligeńci w pasiastych krawatach...
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: Jaszar » sob cze 30, 2007 1:20 pm

aro pisze:... te polne dziurawe ścieżki (2m szerokości) nawet nie są odśnieżane ...

No z tego co wiem to Wojewódzki Ci tą kwestię wyjaśnił ... "obrazowo" :wink:

A może ja zostanę Burmistrzem w następnej kadencji


Nie ma sprawy ! Mój głos masz zapewniony ( komentarze w czasie kadencji również :lol: )

A wracając do tematu to najlepiej nagłośnić tą sprawę w mediach ( i niech się Burmistrz tłumaczy ) :twisted:
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Kojak » sob cze 30, 2007 9:22 pm

Jaszar pisze:najlepiej nagłośnić tą sprawę w mediach


świetny pomysł. Są te różne programy typu sprawa dla reportera czy cos. Może to by pomogło skoro głos ludu to dla burmistrza za mało :!:
"Morze kłamstwa jest płytkie."

"Lepiej chyba pójść choćby kawałek dobrą drogą, niż zajść daleko, lecz źle." (Platon)
Awatar użytkownika
Kojak
plutonowy
plutonowy
 
Posty: 77
Rejestracja: śr cze 13, 2007 2:04 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: Arizona » sob cze 30, 2007 9:43 pm

Z tą jakością wody to prawdziwy skandal! Że też mieszkańcy Izbicy (bo już nawet nie okolic!!!) muszą się dowiadywać o całej sprawie z plotek! To wyjątkowo skandaliczne i nieodpowiedzialne podejście! A już "zrzucanie winy" za zaistniałą sytuację na innych.... to szczyt bezczelności....
Z tego co można wyczytać tu i ówdzie, to właściwie za diabła nie można się zorientowacć, na ile ta woda jest w końcu niebezpieczna! Koszmarek!
Raz jest szkodliwa, a innym razem już nie? Z komunikatu na stronie głównej wynika, że trzeba naprawdę uważać!
A jak pomyślę, że samopoczucie "władz" jest takie doskonałe i nic sobie z tego zdają się nie robić.... nóż się w kieszeni otwiera....
Nie życzę oczywiście nikomu, by się od tej wody rozchorował, ale ciekawa jestem co by burmistrz zrobił, gdyby jakieś pozwy o odszkodowanie za utratę zdrowia mieszkańców się pojawiły....
gdzież te beczkowozy z wodą pitną? Z jakiej racji mieszkańcy mają wyrzucać ciężko zarobione pieniądze na wodę mineralną????? Komu miałoby to wówczas służyć i czyj "biznes" napędzać?
I dlaczego pieniądze zwrócono do budżetu zamiast przeznaczyć na modernizację lub rozbudowę wodociągu????
Arizona
porucznik
porucznik
 
Posty: 291
Rejestracja: czw paź 20, 2005 5:17 pm
Lokalizacja: Północna Polska

Postautor: kokeszko7 » ndz lip 01, 2007 8:15 am

Właśnie wróciłem z kościółka i księzulek wspomniał o komunikacie wodociągów, że woda niazdatna do picia a reszta jest wywieszona na tablicy ogłoszeń!

Jeżeli chodzi Arizono o twoje pytanie o beczkowozy (o które ja też wcześniej pytałem) i oddane pieniądze to kolejne potwierdzenie tego, że p. Burmistrz ma swoich wyborców GŁEBOKO W.........nosku :!: WSTYD :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: Daras » ndz lip 01, 2007 2:18 pm

Czyli rzeczywiscie w Izbicy rzadzi ,,banda ch...,, jak nawet wody nie ma normalnej dla ludzi,a pieniazki sa odsylane do ,,naczialstwa,,...
Daras
sierżant
sierżant
 
Posty: 87
Rejestracja: pn sty 24, 2005 1:18 pm
Lokalizacja: Nord Europe

Postautor: Ptasiek » ndz lip 01, 2007 2:59 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 8:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Daras » ndz lip 01, 2007 3:09 pm

Nie jestem z Izbicy,ale gdybym tam mieszkal przylaczyl bym sie do Twych inicjatyw- Ptasiek.Trzeba glosno mowic nie lamaniu prawa w imieniu niby prawa.Mysle ze sprawa moglaby zajac sie prokuratura i tymi typkami z sanepidu co przedluzyli wodociagom pozwolenie na uzytkowanie tego syfu tez.Ciekawe ile za to wzieli...Wszystko to ,,banda ch...,,
Daras
sierżant
sierżant
 
Posty: 87
Rejestracja: pn sty 24, 2005 1:18 pm
Lokalizacja: Nord Europe

wodociagi w izbicy

Postautor: maja5 » ndz lip 01, 2007 3:24 pm

My jako biorcy wody jestesmy winni do wodociagow ok.100000 zl.za wode i nikt sie z dluznikow nie kwapi by te pieniadze oddac.I w ten oto sposob powstala sytuacja ze wodociagi stracily plynnosc finansowa.Zabraklo pieniedzy na podstawowe wydatki.Dopiero kiedy juz woda okazala sie trucizna to milosciwie panujacy przeznaczyl z budzetu gminy 80.000 zl na powstanie nowej studni glebinowej.Kopcie panowie byle szybko bo dojdzie do epidemi.
maja5
młodszy chorąży
młodszy chorąży
 
Posty: 144
Rejestracja: sob kwie 28, 2007 2:11 pm
Lokalizacja: Izbica

Postautor: Ptasiek » ndz lip 01, 2007 3:43 pm

Ostatnio zmieniony sob gru 06, 2008 8:14 pm przez Ptasiek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » ndz lip 01, 2007 4:59 pm

Ja pierdziele takie traktowanie klientów , za wodę płacę terminowo i co dostaję w zamian ! Dobrze , że po przyłączeniu do wodociągów nie zlikwidowałem studni tylko hydrofor a to jak napisał Ptasiek koszt niewielki .
Rozmawiałem ze specjalistą d/s żywności z dużej firmy , który dopuszcza jej produkty do sprzedarzy (rynek międzynarodowy) , był wielce zaskoczony , że wodę trzeba gotować tyle czasu . Żadne bakterie z grupy coli czy salmonella tego nie wymagają , sprawa więc jest poważna bo albo są to inne , groźne bakterie albo właśnie sinice , a to już jest narażenie zdrowia i życia ponieważ sinice i jej związki metaboliczne nie tylko wywołują biegunkę , gorączkę czy reakcje alergiczne na skórze - w przypadku kąpieli (!) ale również (w przypadku spożywania) uszkadzają wątrobę i układ nerwowy !!!
S K A N D A L ! ! !
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Następna

Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron