Po ponad 16 latach istnienia z dniem 27.12.2019 roku Forum Izbica zostało zamknięte. Od dziś nie ma już możliwości tworzenia, edytowania oraz usuwania istniejących tematów i postów. Rejestracja nowych użytkowników została zablokowana.

Nadal możliwe jest przeglądanie forum, postanowiłem pozostawić wszystkie wpisy, gdyż szanuje czas użytkowników, poświęcony przy ich tworzeniu.

Uzasadnienie: Ponad cztery lata temu (27.11.2015 roku) nastąpiło ujednolicenie profilu strony Izbica Kujawska Online.
Od tego czasu publikowane są na niej treści związane wyłącznie z historią, kulturą i turystyką naszego miasta i gminy. Treści publikowane przez użytkowników na forum często nawiązywały do spraw związanych z lokalną polityką, konfliktami, interesami, co kłóci się z ideą istnienia serwisu. Dodatkowo dynamiczny rozwój mediów społecznościowych spowodował spadek zainteresowania forum, a liczba wpisów w ostatnim czasie znacząco się zmniejszała. Nie widzę sensu, by forum nadal pozostawało aktywne. Mam nadzieję, że decyzja spotka się z Państwa zrozumieniem.

BŁAŻEJ NOWICKI
Administrator Izbica Kujawska Online



Izbica Kujawska = Izbica Kolska

Wypowiadajcie się na temat wszystkiego co się dzieje w naszym miasteczku i okolicach !

Moderator: blazej

Czy jesteś za zmianą przynalezności terytorialnej izbicy?

Tak: chcę by przenieść się do powiatu Koło.
11
41%
Nie: chcę by pozostać w powiecie Włocławek.
16
59%
 
Liczba głosów : 27

Izbica Kujawska = Izbica Kolska

Postautor: Ptasiek » pt lut 16, 2007 9:58 pm

Pojawił sie nowy wątek w dyskusji co do przynależności terytorialnej Izbicy. W toku rozlicznych reform administracyjnych kraju nasza gmina przechodziła - jako peryferyjna - z rąk jednych włodarzy wyższego szczebla szczebla w ręce drugich.

Oto przeklejone głosy ze wspomnianego równoległego tematu:

Jaszar pisze:Nie chcę mnożyć tematów więc pozwolę sobie wykorzystać ten .
Na początek cytat , wystąpienie senatora Marka Waszkowiaka z siedemnastego posiedzenia Senatu Rzeczypospolitej Polskiej czwartej kadencji , fragment : " Druga poprawka jest związana, w moim przekonaniu, z pewnym błędem. Od początku, gdy tylko zaczęły się pojawiać mapy i zestawienia gmin w poszczególnych powiatach, gmina Izbica Kujawska zawsze była w powiecie Koło. Wczoraj po raz pierwszy zobaczyłem, że na nowej mapie gmina ta jest przeniesiona do województwa kujawsko-pomorskiego. Wnoszę o to, aby gmina Izbica Kujawska została przeniesiona z województwa kujawsko-pomorskiego do wielkopolskiego, czyli tam, gdzie chcą należeć mieszkańcy. Dziękuję bardzo. "
A moje pytanie jest takie : w Izbicy odbyło się referendum w tej srawie i mówiono mi , że coś było nie tak , wie ktoś może CO



Aro pisze:Mnie nikt nie pytał gdzie chcę przynależeć, a szkoda wybrałbym Koło baardzo chętnie, widząc ilu oszołomów siedzi tam, gdzie siedzieć nie powinno.
Być może wtedy mnie nie było

Ale temat ciekawy proponuje nowy temat i sondę pt: kto za Kołem ?, a kto za Włocławkiem?


Miras pisze:Skoro proponujesz nowy temat aro no to na co czekasz ?
Otwieraj ! Myślę, że napewno dużo Forumowiczów zabierze głos w tej kwestii



zatem mamy nowy temat nowy wątek : zapraszam do dyskusji.
Kaczyński mówił w moim imieniu. Mord w lasach katyńskich ciąży mi tym, że zamiast polskich elit muszę oglądać mordy siwca, palikota czy szetyny. Gdyby nie tamta zbrodnia najprawdopodobniej nigdy nie opuściliby chlewa.
Smok5
Awatar użytkownika
Ptasiek
generał
generał
 
Posty: 1260
Rejestracja: wt lut 07, 2006 8:46 pm

Postautor: Jaszar » pt lut 16, 2007 10:25 pm

Jestem za a nawet przeciw :) A na poważnie województwo wielkopolskie jest bardziej dynamiczne w rozwoju obawiam się jednak , że znowu będziemy na przysłowiowym zadupiu . Jest za to jeden plus coniektórym naszym "oszołomom" skończyłyby się układziki a nowe nie tak szybko się wyrabia 8) tak myśle ( więc jestem , zaraz kurcze ja zni...
Zawsze byłem , zawsze będę , jestem po wsze czasy !
Obrazek
Awatar użytkownika
Jaszar
porucznik
porucznik
 
Posty: 273
Rejestracja: wt gru 26, 2006 8:43 pm
Lokalizacja: Okolice Izbicy

Postautor: rossa » pt lut 16, 2007 10:33 pm

Popieram, może wtedy te zasrańce staneli by na ziemi i nie mieli by czym rządzić. Wielkopolska w wielu dziedzinach jest lepiej rozwinięta. Mniej układów rządzić trzeba a nie jak pachołki wykonywać polecenia

Zdecydowanie na tak
Awatar użytkownika
rossa
chorąży
chorąży
 
Posty: 172
Rejestracja: czw lis 23, 2006 8:27 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: Krespin » pt lut 16, 2007 11:19 pm

...
Ostatnio zmieniony pn sty 21, 2008 9:04 pm przez Krespin, łącznie zmieniany 1 raz
Krespin
kapitan
kapitan
 
Posty: 374
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 5:39 pm

Postautor: jolka1-70 » sob lut 17, 2007 11:09 am

Izbica zawsze była na pograniczu województw o ile się nie mylę należała również do bydgskiego, takie niestety mamy położenie. Nic nie zmienimy ale osobiście wolę Włocławek, większe miasto stwarza wieksze możliwości, duża ilość szkół w tym uczelnie wyższe, przychodnie lekarskie, kluby sportowe, w marcu otwierają Multikino,długo stało nieczynne ale wreszcie :D
jolka1-70
kapral
kapral
 
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 17, 2007 9:39 am
Lokalizacja: izbica

Postautor: kokeszko7 » sob lut 17, 2007 5:49 pm

Zgadzam sie z jolką, a poza tym jestem za Włocławkiem ponieważ uważam, że Koło i Wielkopolska traktowały by nas jak piate koło u wozu:(:(:( Zważywszy chociażby na położenie albo sam fakt przystąpienia do nich po tylu latach! Z tego co wiem to sami nie bardzo o nas zabiegają...
Awatar użytkownika
kokeszko7
podpułkownik
podpułkownik
 
Posty: 536
Rejestracja: czw lis 09, 2006 6:12 pm

Postautor: aro » ndz lut 18, 2007 10:30 am

Moim zdaniem, nie ważne jest gdzie jesteśmy przypisani tylko jakie możemy mieć z tego profity. To, żeby chodzić do kina, czy do lekarza, nie jest konieczne do okazania w kasie biletowej, czy w rejestracji. Wielu mieszkańców Izbicy korzysta z usług lekarzy z Koła bezpłatnie, czyli wizyta jest finansowana przez NFZ.
Musimy znaleźć inne przyczyny, które przekonają nas do zmiany, bądź pozostania tu , gdzie jesteśmy. 8)
Awatar użytkownika
aro
starszy chorąży
starszy chorąży
 
Posty: 193
Rejestracja: pn sty 08, 2007 8:03 pm
Lokalizacja: izbica

Postautor: loopez » pn lut 19, 2007 5:42 pm

"Włocławek" już się z Izbicą oswoił. Nie warto nic zmieniać.
Awatar użytkownika
loopez
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: wt lut 06, 2007 4:54 pm

Postautor: Daras » ndz lut 25, 2007 5:16 pm

Moze i Wielkopolska prezniej sie rozwija,ale czy Izbica by na tym skorzystala....Chyba lepiej pracowac nad rozwojem gminy niz nad kolejna zmiana ,,szyldu,, z ktorej jak pokazuja wczesniejsze zmiany administracyjne nic oprocz huku i zamieszania nie wyniklo. A co do ,,szyldu...,, jak to przyslowiowo sobie okreslilem to Izbica od dawna jest kujawska ,a nie Wielkopolska... Takie jest moje skromne zdanie. :wink:
Daras
sierżant
sierżant
 
Posty: 87
Rejestracja: pn sty 24, 2005 1:18 pm
Lokalizacja: Nord Europe

Postautor: jolka1-70 » ndz lut 25, 2007 6:24 pm

Popieram, zmiana pociągnie za sobą tylko koszty (wymiana dokumentów, pieczątek itd.) a nic nie da. Należy dołożyć wszelkich starań aby Izbica się rozwijała i tu ukłon w stronę władz. To moje ukochane miasteczko, zawsze chętnie tu wracam, serce bije mi szybciej gdy z oddali widzę wieżę kościoła i niech pozostanie kujawska.
jolka1-70
kapral
kapral
 
Posty: 43
Rejestracja: sob lut 17, 2007 9:39 am
Lokalizacja: izbica

Postautor: miras » ndz lut 25, 2007 7:42 pm

Ja myślę, że dosyć już rzucano Izbicą jak mięsem ! W ubiegłym stuleciu
należeliśmy już do trzech województw mianowicie : Byliśmy już w woj.
Łódzkim, Poznańskim no i Włocławskim. Zmieniono województwa teraz jesteśmy w Kujawsko-pomorskim i na tym chyba wystarczy.
Wszyscy przyzwyczailiśmy się do tego co mamy i niech już tak zostanie :wink:
Awatar użytkownika
miras
pułkownik
pułkownik
 
Posty: 610
Rejestracja: śr paź 25, 2006 3:10 pm

Postautor: Ratz_2007 » czw mar 08, 2007 8:21 pm

Zmiana województwa nic nie zmieni oprócz zamieszania i kosztów ze zmianą dokómentów, itp. Obecna władza musi pracować tak żeby było lepiej. Pozdrawiam
Ratz_2007
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 12
Rejestracja: pt mar 02, 2007 9:03 pm

Postautor: goodboy » czw mar 08, 2007 9:17 pm

Powiem więcej. Wszystkie programy unijne są skonstruowane w ten sposób, że słabiej rozwinięte regiony dostają więcej kasy. Wielkopolska jako jedno z najbogatszych polskich województw tych środków dostanie mniej niż kuj.-pom. Zgadzam się więc z tymi, którzy twierdzą, że w tej materii nie warto już nic zmieniać i robić zamieszania.
goodboy
major
major
 
Posty: 467
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:14 am

Postautor: bad boy » sob mar 24, 2007 8:17 pm

Też uważam, że zmina województwa byłby zbędny zament i strata pieniędzy. Ludzie już się nauczyli do Włocławka i jak by teraz mieli jeździć do Koła ze sprawami tego wymagąjcymi to pewnie trochę by się motali. Z drugiej strony Koło jest dużo protszym miastem niż Włocławek, ale mimo wszystko przenoszenie nas do innego województwa i powiatu jest zbędne.
Awatar użytkownika
bad boy
szeregowy
szeregowy
 
Posty: 11
Rejestracja: pt mar 23, 2007 8:15 pm

Postautor: bob budowniczy » sob sty 17, 2009 10:00 am

Co to za różnica, w kuj-pom i wielkopolskim i taka na końcu i tak....wiec po co to zmieniać choć wielkopolska dużo lepiej zorganizowana..........
Awatar użytkownika
bob budowniczy
major
major
 
Posty: 469
Rejestracja: śr paź 01, 2008 4:41 pm
Lokalizacja: IBIZA

Postautor: Menello » sob sty 17, 2009 9:08 pm

Myślę, że nawet po zmianie przynależności zostałaby nazwa Izbica Kujawska, bo leży jakby nie było na kujawach. A nazwa województwa kujawsko-pomorskie bodaj od 1999 roku dopiero jest i nie miała żadnego wpływu na drugi człon Izbica City.
Menello
sierżant
sierżant
 
Posty: 84
Rejestracja: pn gru 29, 2008 9:18 am
Lokalizacja: Izbica Kujawska

Postautor: bad_boy » ndz sty 18, 2009 10:19 am

Bez watpienia to dobry pomysl, wiekszy porzadek by u nas panowal bo z komuchowa to dobrego przykladu nie ma
Awatar użytkownika
bad_boy
kapral
kapral
 
Posty: 33
Rejestracja: śr sty 07, 2009 4:23 pm

Postautor: Vivaldi » wt sty 20, 2009 3:50 pm

I tu i tu byśmy byli na "za..piu".
Zauważyłem, że część miasta i wsie takie jak Pasieka,Skarbanowo bardziej za Włocławkiem, a na południu za Kołem.
Z nadleśnictwem Izbica należy do Wielkopolski.
Zaletą by było szybsze połączenie w przypadku wezwania pogotowia, czy straży no i tak myślę, że policja częściej by zajrzała.
Sporo ludzi pracuje w Kole i we Włocławku, wg. mnie przynależność jest obojętna, dużo nam "pomogła" nazwa "Kujawska", dlatego do kujawsko-pomorskiego.
Sprawy w urzędach i ogólnie kontakt z ludźmi o wiele lepszy w Kole niż we Włocławku.
Awatar użytkownika
Vivaldi
sierżant
sierżant
 
Posty: 85
Rejestracja: pt cze 13, 2008 12:48 pm
Lokalizacja: Stąd nie widać ;)


Wróć do Ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość

cron